8 października 2011 roku został zorganizowany osiedlowy pokaz mody w dzielnicy Zaspa. Pomysłodawczynią była pani Maria Dłużniakiewicz właścicielka Pasmanterii w Domu Handlowym „Paulina” przy ulicy Pilotów.

Pani Maria w wolnych chwilach zajmuje się rękodziełem i dlatego zainteresowana jest też twórczością innych osób o podobnych zainteresowaniach. Przed wakacjami zaproponowała zorganizowanie pokazu w swojej pasmanterii „Kobietom OK”- Oli Romanowskiej i Katarzynie Rajczyk-Bauć. Był to już czwarty wspólny pokaz tego duetu, tworzącego stroje z wykorzystaniem techniki filcu oraz dzianiny wykonanej na drutach i szydełku. Tym razem modelkami były uczennice XV Liceum Ogólnokształcącego (Katarzyna Rajczyk-Bauć uczy w XV LO języka hiszpańskiego) Klaudia Sokołowska, Marianna Pietkun-Ciechanowicz, Natasza Zakrzewicz, Paulina Skwierz, Alicja Skupin i Aleksandra Okroy oraz Aleksandra Haładus z Częstochowy. Plakaty przygotował syn pani Marii, a rozkleił je w dzielnicy mąż. Wizażem zajęła się zaprzyjaźniona kosmetyczka, również z osiedla Zaspa, Joanna Szymańska – właścicielka nowo otwartego gabinetu kosmetycznego o nazwie Odkryj Świat Madam Naturel, mieszczącego się przy ulicy Startowej.

Dzięki pomysłowi pani Marii, zorganizowany został prawdziwy happpening. Modelki zostały ubrane w stroje zaprojektowane i wykonane przez „Kobiety OK” w szkolnej szatni przy sali gimnastycznej XV LO. Tam też zjawiła się wizażystka i przygotowała każdej odpowiedni makijaż. Tak przygotowane wyruszyły do miejsca pokazu, wzbudzając zainteresowanie przechodniów. Rozpoczął się pokaz w obecności dwóch szkolnych fotografów, pani Joanny Meszko i Aleksandry Sępioł z trzeciej klasy. Również na pokaz przyszła pani Dyrektor Teresa Łytkowska oraz kilku nauczycieli z XV LO, klienci pasmanterii, okolicznych sklepów oraz zaprzyjaźnione osoby. Pogoda dopisała, modelki w pięknym jesiennym słońcu z wdziękiem zaprezentowały przygotowane kreacje. Widzowie żywo reagowali na pokaz. Modelki były bardzo zadowolone z nowego doświadczenia, odnalazły się w nowej roli i świetnie wywiązały ze swojego zadania.

Wszyscy organizatorzy pokazu: właściciele pasmanterii, gabinetu kosmetycznego, uczennice XV LO i „Kobiety OK” byli bardzo zadowoleni z imprezy. Warto wspólnie organizować pokazy i innego rodzaju wydarzenia osiedlowe. Okazało się, że ludzie zajmujący się różnymi zajęciami, w różnym wieku potrafią razem stworzyć coś ciekawego i atrakcyjnego dla szerszego otoczenia.