W czwartek 23 sierpnia, na dziedzińcu siedziby Gdańskiego Domu Organizacji Pozarządowych, w przy ul. Grunwaldzkiej 5 w Gdańsku, odbędzie się doroczny festyn „Zeszyt dla ucznia”.

W festynie „Zeszyt dla ucznia” biorę udział od zawsze i z życzliwością obserwuję jego ewolucję. Tak było w sierpniu 2006 roku, podczas pierwszej edycji:

Rozpoczęciu festynu początkowo towarzyszyła mżawka, co w połączeniu z grupą służbowo ubranych przedstawicieli władz miasta i województwa nie rokowało zbyt dobrze. Przybyłych gości przywitali pomysłodawcy i gospodarze imprezy – Magdalena Adamowicz z Europejskiej Unii Kobiet Trójmiasto i Jerzy Boczoń, dyrektor Fundacji Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych.
[…]
W trwającym cztery godziny festynie wzięło udział około dwieście osób. Koszty całej imprezy, jak zapewnia matka chrzestna przedsięwzięcia Magdalena Adamowicz, ponieśli sponsorzy, a całość środków uzyskanych ze sprzedaży biletów wstępu/losów (20 zł ) i z aukcji (2220 zł) będzie przekazana dzieciom wskazanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku.

Relacja z pierwszej edycji festynu „Zeszyt dla ucznia”

Przy stołach uginających się od fantastycznych dań ufundowanych przez restauratorów, spotykam znajome mi twarze – a to „Latarnika”, czyli Jacka Michalaka – właściciela Latarni Morskiej w Nowym Porcie, a to motocyklistów ze Stowarzyszenia Motocyklowego LOTOR, a to wreszcie Radnych Miasta Gdańska, z którymi można prywatnie porozmawiać. Impreza przybrała formę spotkania towarzyskiego, podczas którego bawią się i dzieci i dorośli, a efekty tej zabawy są zawsze bardzo wymierne – wyprawki szkolne dla potrzebujących dzieci.

W trakcie czwartkowego festynu jak zwykle odbędzie się licytacja atrakcyjnych przedmiotów otrzymanych od darczyńców. Cegiełki w cenie 30 zł od osoby dorosłej, będą połączone z kuponami konkursowymi, w której nagrodami są również przedmioty i usługi przekazane przez przedsiębiorców i osoby prywatne. Na gości czekają już między innymi: książki, skórzane portfele, kije do golfa, biżuteria, obrazy, zestawy kosmetyków, pendrivy, plecaki, zaproszenia do Opery Bałtyckiej, vouchery na zabiegi kosmetyczne i kolacje w restauracjach, karnety do kina, srebrne spinki do mankietów i dziesiątki innych atrakcji.

VII festyn „Zeszyt dla ucznia”odbędzie się w czwartek, 23 sierpnia 2012 r., o godzinie 17:00, na terenie Gdańskiego Domu Organizacji Pozarządowych przy al. Grunwaldzkiej 5 w Gdańsku.