Festynom  Zeszyt dla ucznia towarzyszę od ich narodzin. Z rozbawieniem przyglądam się CZĘŚCI oficjalnych gości, którzy tuż po złapaniu kontaktu wzrokowego z prezydentową Magdalena Adamowicz (współorganizatorką akcji), natychmiast się ulatniają; odwzajemniam uśmiechy maluchów o buziach promieniejących szczęściem; wdycham zapachy przysmaków przygotowanych przez gdańskich restauratorów i kibicuję członkom Stowarzyszenia Motocyklowego Lotor, fundującym uczestnikom festynu całkiem niezwykłą rozrywkę. W odpowiednim momencie zabieram głos w aukcjach, dzięki czemu moją gdańską biblioteczkę zdobi Księga Milenijna Gdańska – Gedanensis Millenni Splendor.

Jestem również świadkiem obdarowywania potrzebujących dzieci kolorowymi wyprawkami. Widzę ich radość oraz wzruszenie opiekunów, niestety zauważam też sytuacje trudne do przewidzenia przez organizatorów. Podziwiam zaangażowanie tych ostatnich i nie zastanawiam się, czy warto kolejny raz wziąć udział w festynie. Z przyjemnością skorzystam po prostu z poniższego zaproszenia:

Szanowni Państwo,

Drodzy przyjaciele i znajomi

Zapraszamy Państwa do udziału w piątym już festynie „Zeszyt dla ucznia”, który odbędzie się we wtorek, 24 sierpnia 2010 r., o godzinie 17:00, na terenie Gdańskiego Domu Organizacji Pozarządowych przy al. Grunwaldzkiej 5 w Gdańsku Wrzeszczu (dawny pałac ślubów).

Fundusze zebrane na festynie są przeznaczone na wyprawki szkolne dla dzieci z najbardziej potrzebujących gdańskich rodzin oraz dla dzieci z gminy Gorzyce, gdzie w powodzi poszkodowano ponad 4500 osób.

Jak co roku gwarantujemy świetną zabawę dla dzieci i dorosłych, atrakcyjne nagrody do wygrania w konkursach oraz pyszne przekąski, ciasta i napoje przyrządzone przez najlepszych trójmiejskich restauratorów. Atrakcją wieczoru koncert jezzowy.

W trakcie festynu odbędzie się licytacja atrakcyjnych przedmiotów otrzymanych od darczyńców. Będziemy licytowali m.in. torebki firmy BATCKI; biżuterię artystyczną z bursztynem; gitarę; grafiki i obrazy; vouchery na ekskluzywne zabiegi kosmetyczne i inne ciekawe przedmioty. Cegiełki w cenie 25 zł od osoby dorosłej są jednocześnie kuponami konkursowymi i każdy otrzyma nagrodę. Dla dzieci występy teatrzyku Qufer i wiele innych atrakcji.

Liczymy na Państwa obecność.

Magdalena Adamowicz

Agnieszka Grafińska-Dejna