Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w ramach cyklu comiesięcznych spotkań miłośników ekologii zaprasza na prelekcję „Noc Sów, czyli tajemnice nocnego życia w mieście”, którą zaprezentuje Ewelina Kurach ze Stowarzyszenia Ochrony Sów.

noc sówKomunikat prasowy:

Prelekcja jest częścią ogólnopolskiego wydarzenia „Noc Sów”, organizowanego przez Klub Ptaki Polski we współpracy ze Stowarzyszeniem Ochrony Sów. Spotkanie będzie częścią cyklu całorocznych działań CIEE „Bioróżnorodność – poznaj by zachować”, poświęconych przyrodzie miejskiej.

Poznamy świat tych gatunków sów, które związane są z terenami miejskimi. Czy sowy są skryte, płochliwe, ciche, huczą, prowadzą tylko nocny tryb życia? A może tylko utarł się taki przesąd? Dlaczego ludzie często boją się sów, czyli opowieści o kulturze i legendach, niekiedy zdumiewających. Posłuchamy głosów, przyjrzymy się jak polują i opiekują się pisklętami. Zastanowimy się gdzie i kiedy można je spotkać. Co to jest wypluwka, czy sowy mają swoje spiżarnie, dlaczego cicho latają, kiedy polują, czy również migrują? Opowiemy też, czym zajmuje się Stowarzyszenie Ochrony Sów i jak wygląda praca ornitologa – badacza sów oraz jak z powodzeniem chronić te nadal mało znane ptaki.

Głównym wydarzeniem Nocy Sów będzie wyjście terenowe połączone z nasłuchem tych ptaków w dniu 5 kwietnia br. (sobota) o godz. 21:00.

Miejsce zbiórki: centrum handlowe Jantar przy skrzyżowaniu ul. Do Studzienki i Al. Grunwaldzkiej w Gdańsku. Na spotkanie terenowe obowiązują zapisy: osobiście podczas spotkania czwartkowego lub mailowo – [email protected]. Liczba miejsc na spotkaniu terenowym jest ograniczona. W przypadku dużego zainteresowania możliwe jest zorganizowanie dodatkowego wyjścia na sowy, w dniu 6 kwietnia (niedziela), również o godz. 21.

Tytuł: Ewelina Kurach i prelekcja „Noc Sów, czyli tajemnice nocnego życia w mieście”
Lokalizacja: Sala Herbowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, ul. Okopowa 21/27, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 16:00
Data: 2014-03-20