Z okazji pierwszego dnia wiosny – gdańscy przewodnicy zaprosili mieszkańców Trójmiasta na bezpłatny spacer śladami Hugo Conwentza – twórcy ochrony pomników przyrody i instytucjonalnej ochrony środowiska naturalnego.

Od lewej: Joanna Kruszewska, Ewa Czerwińska, Arkadiusz Zygmunt, Ewa Jaroszyńska

Od lewej: Joanna Kruszewska, Ewa Czerwińska, Arkadiusz Zygmunt, Ewa Jaroszyńska

Wędrówka rozpoczęła się przy ul. Mariackiej, pod Muzeum Archeologicznym w Gdańsku, gdzie nastąpiła prezentacja cicerone biorących udział w niecodziennym wydarzeniu. Swoją wiedzą z mieszkańcami postanowili się podzielić: Ewa Jaroszyńska, Ewa Czerwińska, Joanna Kruszewska oraz Arkadiusz Zygmunt.

Po zakończeniu spotkania, pomysłodawczyni spaceru – Ewa Jaroszyńska, tak napisała na swoim blogu:

Dzisiejszy spacer przewodnicki zakończył moją dwumiesięczną przygodę z Hugo Conwentzem. Zaczynając poszukiwania, czułam szacunek i podziw do tego wielkiego naukowca, ekologa, organizatora i dyrektora Muzeum Prowincji Zachodniopruskiej. Zdobywałam kolejne informacje i materiały, artykuły i referaty, przeczytałam jego biografię pióra Margarete Boie (na szczęście zachował się egzemplarz w bibliotece PAN), a potem przez niego napisane i ilustrowane „Das westpreussische Provinzial-Museum 1880-1905” (chwała biblitekom cyfrowym :)). Towarzyszyłam dziecku w odkrywaniu świata przyrody w Świętym Wojciechu, chłopcu w przeprowadzce do „kamiennego miasta”, poznałam jego rodzinę, kolegów, nauczycieli. Ciąg dalszy wpisu na blogu www.ewa-tours.pl

Bezpłatny spacer z gdańskimi przewodnikami, był już kolejnym prezentem dla MIESZKAŃCÓW. Z powodu rozpoczynającego się sezonu turystycznego cicerone zapowiedzieli przerwę w tego rodzaju działalności, ale już jesienią kolejny raz zaproszą nas do wspólnego poznawania Gdańska.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=9TfJAs1uuLc[/youtube]

cdn…