Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na gdański spacer teatralny. Wędrówkę poprowadzi Mieczysław Abramowicz. RELACJA z wydarzenia.

Fot. www.ikm.gda.pl

Fot. www.ikm.gda.pl

Zaproszenie na spacer jest opublikowane na stronie Instytutu Kultury Miejskiej www.ikm.gda.pl:

Gdański spacer teatralny, prowadzony przez Mieczysława Abramowicza, wyruszy o godzinie 12.00 z Targu Węglowego. Pierwszym punktem na trasie będzie Teatr Wybrzeże. Następnie uczestnicy spaceru przejdą ulicą Szeroką – gdzie w latach 30-tych dział Teatr Żydowski – i przez Bramę Straganiarską dotrą do kamienicy „teatralnej” przy ulicy Długiej. Spacer zakończy zwiedzanie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Orientacyjny czas spaceru to 1,5-2 h. Udział wolny, nie wymaga zapisów.

Wszystkie trasy proponowane w ramach „Spacerownika teatralnego”mają zachęcać mieszkańców poprzez swoją niekonwencjonalną i atrakcyjną formułę do zwiedzania i poznawania teatralnej – a tym samym kulturalnej – historii miast. Przygotowane scenariusze są różnorodne, a spacery prowadzą nie tylko przeszkoleni miejscy przewodnicy, ale także historycy teatru i znani artyści.

9 października w Gdańsku oraz ośmiu innych polskich miastach odbędzie się trzecia edycja projektu „Spacerownik teatralny”.