iBedeker, przewodnik miejski Aleksander Masłowski oraz Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział w Gdańsku zapraszają na spacer szlakiem gdańskich zabytków techniki.

Czy jesteście Państwo gotowi na kolejny iBedekerowy spacer po Gdańsku? Druga część zabytków techniki czeka…
Wbrew jednak pierwotnym zapowiedziom nie udamy się w kierunku południowych obrzeży historycznego grodu. Spotkamy się przy Bramie Wyżynnej, ruszymy w kierunku Targu Siennego i idąc wzdłuż Kanału Raduni dotrzemy na Osiek, a wędrówkę zakończymy przy Baszcie Łabędź.

Relacja z pierwszej części spaceru

Jak zwykle bardzo proszę o wyrażenie chęci udziału w spacerze przez wpisanie stosownego komentarza oraz o zabranie ze sobą wizytówek lub karteczek z nazwiskiem (tradycyjnie będzie losowanie upominków).

Niezawodna Szafa Gdańska ufundowała komplet gdańskich kubków, a podarowany kartonik z nimi opatrzyła następującym komentarzem:
Staramy się dostosować upominki do tematów spacerów. Tym razem jest to zestaw dwóch kubków ceramicznych z motywami zabytków techniki w Gdańsku – Wielki Młyn i latarnia w Nowym Porcie, której już nie ma.
Nie sądziłem, kiedy w zeszłym roku projektowaliśmy ten kubek, że widok tej urokliwej latarni w kwietniu 2012 r. będzie tyko sentymentalnym wspomnieniem…

Requiem dla latarni morskiej…

 

Trójmiejski zespół Zagan Acousticufundował do rozlosowania dwie płyty „3:1”. W skład zespołu wchodzą klasycznie wykształceni muzycy – Paweł Zagańczyk, Joachim Łuczak, Jakub Kubala i Jarosław Stokowski.

Bardzo gorąco zapraszam na spotkanie dzieci. Podczas kiedy Aleksander będzie snuł opowieści o dawnym Gdańsku, ja postaram się zająć milusińskich (czytających) mini grą miejską. Również proszę w komentarzu odnotować obecność dzieci, chętnie z podaniem ich wieku.

Księgarnie, wydawnictwa, sklepy z pamiątkami, hotele, restauracje, puby i wszelkie inne firmy/osoby fizyczne  zachęcam do ufundowania uczestnikom wyprawy gdańskich upominków. Nazwy darczyńców, wraz z linkiem do strony internetowej, będą podane w zapowiedzi spaceru i relacji z niego.

Wielki Młyn, I. Dickmann, 1617 r. (ze strony www.wystawy.bg.ug.gda.pl)

UWAGA – w przypadku opadów atmosferycznych spacer zostanie przeniesiony na inny termin

Tytuł: iBedekerowy spacer – Zabytki techniki cz. II
Lokalizacja: Brama Wyżynna, ul. Wały Jagiellońskie, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 13:00
Data: 2012-04-22
Godzina zakończenia: 15:00