W lipcu 2010 r. przewodnicy turystyczni Anna Perz i Tomasz Cecot nagrali „Subiektywny spacer po Gdańsku”. Z założenia miał stanowić początek całego cyklu spacerów z dużą dawką humoru. Niestety, Tomek wyprowadził się z Gdańska, a pomysł (prawie)umarł. 

Przewodniczka Anna Perz z turystami

Prawie (umarł), bowiem ja wciąż mam nadzieję na jego zmartwychwstanie, chociaż w nieco innym składzie. W roli męskiej miałby wystąpić pełen szalonych pomysłów licencjonowany przewodnik miejski Łukasz Darski, rola kobieca pozostałby bez zmian.
Czy jednak Ania złożyła śluby wieczyste Tomaszowi, czy może nie lubi Łukasza:) [żart], dość powiedzieć, że nie chce ulec…

Łukasz Darski z młodzieżą

 

Dzisiaj spotkałam Anię i  Łukasza pod głównym wejściem do Bazyli Mariackiej. Oboje byli z grupami młodzieży. Oboje uśmiechnięci i lekko przekomarzający się – tacy, jacy powinni być bohaterowie „Subiektywnego spaceru po Gdańsku”. Mocny głos Ani słychać było zapewne nad Motławą, Łukasz, aby nie przeszkadzać koleżance po fachu – mówił do swojej grupy na zasadzie „szeptem do mnie mów”. Scenka rodzajowa była piękna, a ja właśnie wtedy wpadłam na pomysł, abyście to Państwo – Czytelnicy iBedekera pomogli Ani podjąć jedynie słuszną decyzję o kontynuowaniu projektu:) Proszę o komentarze, które zmobilizują Anię do powiedzenia TAK:)

Zapraszam do chwili wspomnień…

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lS731ZWTono[/youtube]