Zakończył się sezon turystyczny, za nami również złota, polska jesień – czas więc ogłosić wynik iBedekerowego konkursu na najbardziej ukwiecony lokal przy ul. Piwnej w Gdańsku. 

Cafe Bar Mon Balzac

Cafe Bar Mon Balzac

W kwietniu, tuż przed rozpoczęciem sezonu turystycznego, ogłosiłam konkurs na najładniejszą, najbardziej ukwieconą aranżację lokalu użytkowego przy ul. Piwnej. Przez całe lato jury, które zaprosiłam do udziału w zabawie, przyglądało się ogródkom kawiarnianym i restauracyjnym oraz otoczeniu pozostałych lokali. Od początku kilka miejsc zwracało uwagę zadbaniem, nietuzinkowością i dobrym smakiem.

W skład jury weszli:

Katarzyna Rozmarynowska – architektka pracująca na Politechnice Gdańskiej, autorka książki „Ogrody odchodzące…?”
Emilia Kalkowska-Marszałek – artystka, właścicielka autorskiej pracowni artystycznej Art Mi Studio
Julia Antosz-Kowalska – architekt krajobrazu, członkini Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej
Dariusz Słodkowski – Radny Miasta Gdańska
Maciej Suchanek – Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej
Ewa Kowalska – iBedeker.pl

Ocenialiśmy ogólne wrażenie zagospodarowanego miejsca, oryginalność aranżacji oraz dbałość o zastosowane rośliny. Istotnym było, aby otoczenie przyciągało wzrok od kwietnia do późnej jesieni.

W naszej ocenie najlepiej się prezentuje aranżacja wejścia i ogródek Cafe Bar Mon Balzac. Zadbana i różnorodna zieleń, kolorowe kwiaty kilkakrotnie wymieniane zależnie od okresu kwitnienia i dodatkowe, stałe elementy dekoracji, zadecydowały o wygranej. Nagrodą w konkursie jest roczna reklama w zakładce

PREZENTACJE

Na drugiej pozycji, z niewiele mniejszą liczbą punktów uplasowała się kawiarnia Retro, z pięknie zakomponowaną zielenią w drewnianych skrzyniach. Jej naturalnym atutem (niezależnym od pomysłu właścicieli kawiarni) są drzewa rosnące przy ulicy.

Kawiarnia Retro Gdańsk

Trzecie miejsce przypadło Balsam Cafe. Tu urzekła nas niebywała dbałość o wymagające kwiaty, jakimi są surfinie, a pod koniec sezonu różnorodne, ceramiczne doniczki z kwiatami.

Balsam Cafe

Duży potencjał zauważyliśmy w Barze Pod Rybą. W sezonie letnim odbywał się tu remont przedproża, co utrudniło aranżację wejścia, a jednak było pięknie:)

IMG_7154

Mamy wrażenie, że ulica Piwna w Gdańsku jest coraz piękniejsza – czy podzielają Państwo nasze zdanie?
Gratulujemy zwycięzcy, a ja bardzo dziękuję Szanownemu Jury za współpracę:)