W Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku odbyła się uroczystość, której bohaterką była Krystyna Stankiewicz – znana i lubiana w środowisku przewodniczka turystyczna. W dowód uznania i szacunku, w podziękowaniu za wieloletnią działalność w zakresie turystyki, ochrony przyrody i krajoznawstwa, Pani Krystyna otrzymała Medal Prezydenta Miasta Gdańska. I nie było to jedyne wyróżnienie, które odebrała…

Jubileusz Krystyny StankiewiczO tym, jak bardzo lubianą w środowisku przewodnickim osobą jest Krystyna Stankiewicz, pani Krysia – po prostu, można się było przekonać podczas wtorkowej uroczystości w Ratuszu Głównego Miasta. W Białej Sali, w której odbywało się spotkanie z jubilatką, pojawili się przyjaciele, znajomi i współpracownicy. Była rodzina, oficjalni goście i młodzież gimnazjalna. Pani Krysia była wzruszona, bardzo szczęśliwa i lekko zawstydzona rangą uroczystości.

– Zawsze starałam się być w cieniu, nie wychodziłam przed szereg – tłumaczyła się ze swojego stanu. Bardzo chciała, żeby goście nie zawiedli, więc widok królewskiej sali wypełnionej życzliwymi jej ludźmi rozświetlały jej oczy:)

Oficjalną część uroczystości rozpoczął dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Gdańska Adam Koperkiewicz, po którym laudację na cześć jubilatki wygłosił prof. Andrzej Januszajtis. Ciepłe wypowiedzi przyjaciół Pani Krysi – Stanisława Sikory i Barbary Ząbczyk-Chmielewskiej stanowiły preludium do kulminacyjnego punktu programu – wręczenia medali i wyróżnień. Helena Chmielowiec, w imieniu przebywającego w Pekinie Pawła Adamowicza, wręczyła jubilatce Medal Prezydenta Miasta Gdańska. Publiczność okrasiła ten fakt gorącymi brawami, a żeby polskiej tradycji stało się zadość, nie zabrakło również pieśni „sto lat”. Potem przyszedł czas na kolejne dyplomy, wyróżnienia, nagrody. Były wspomnienia jubilatki, życzenia od przewodników z innych miast i indywidualnych gości oraz wpis Pani Krysi do księgi pamiątkowej.
Oficjalną część spotkania zakończyła lampka wina, po której rozmowom i wspomnieniom nie było końca…

Zapraszam do obejrzenia krótkiej relacji filmowej:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3HSqSjwr0WY[/youtube]