Tegoroczna edycja festiwalu jest już szóstą, ja jednak dopiero teraz miałam okazję przyjrzeć się jej z bliska. Ci, którzy tak jak ja, wcześniej nie udali się na spotkanie z designem – nic straconego – Gdynia Design Days trwa.

Gdynia Design DaysFestiwal Gdynia Design Days potrwa do 14 lipca. Prace artystów możemy podziwiać na Placu Grunwaldzkim w Gdyni oraz w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym, gdzie mieści się główna wystawa festiwalu pt. „Na styku”. Hasło to jest hasłem przewodnim całego wydarzenia, co idealnie odzwierciedla kontrasty, z jakimi możemy się spotkać w sztuce lub właśnie w Gdyni.

Na Placu Grunwaldzkim, tuż obok Teatru Muzycznego, najbardziej zainteresował mnie projekt nart. Jako zapalona narciarka poszukuję nart, które będą technicznie dobrze wykonane, ale również zachwycą swoim wzornictwem. Ponadto marka Majesty związana jest z proekologiczną inicjatywą Skis4Trees.

W piątek zdecydowanie wybiorę się na Showroom mody, a w sobotę na wieczorny pokaz. Oprócz tego w strefie designu odbywają się warsztaty i projekcje filmowe. Dla zmęczonych: leżaki, księgarnia oraz Carmnik, gdzie można znaleźć coś na ząb.

Tekst: Anna Troka, studentka Wydziały Filologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, praktykantka na iBedekerze