Z okazji zakończenia pierwszego semestru szkolnego 2015/16, w Instytucie Kultury Miejskiej odbyło się podsumowanie nowego cyklu tematycznego, tym razem omawiającego style architektoniczne występujące w Gdańsku.

Gdańskie Miniatury

Hasło Gdańskie Miniatury dociera do coraz większej liczby gdańszczan. Tematyczne spacery po mieście nad Motławą cieszą się ugruntowaną marką – dzieje się tak dzięki wysokiemu poziomowi merytorycznemu wędrówek, których trasy opracowują Klaudiusz Grabowski oraz Ryszard Kopittke; fachowości licencjonowanej przewodniczki Ewy Czerwińskiej, od lat związanej z projektem; konsekwencji działania Instytutu Kultury Miejskiej; a ostatnio wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co umożliwiło wyjście z ofertą poza Gdańskie szkoły i zaproszenie do uczestnictwa w spacerach rodzin i grup nieformalnych. Swój wkład w promocję Gdańskich Miniatur ma też Radio Gdańsk – dziennikarka Beata Szewczyk śledzi harmonogram spacerów i w ramach programu ” Nie śpij – zwiedzaj” nie żałuje ciepłych słów zachęcających radiosłuchaczy do udziału w naszych spacerach. Liczę, że również iBedeker potrafi zachęcić mieszkańców do wspólnego poznawania miasta:)

Z okazji zakończenia pierwszego semestru, w Instytucie Kultury Miejskiej odbyło się podsumowanie nowego cyklu tematycznego, tym razem omawiającego style architektoniczne występujące w Gdańsku.
Uczestnicy i uczestniczki wędrówek, tradycyjnie już, po każdym spacerze przysyłali do organizatora odpowiedzi na pytania stanowiące istotę gry miejskiej Gdańskie Miniatury. W minionym semestrze do IKM dotarły rozwiązania od 557 osób. Grupy, które najlepiej rozwiązały zagadki,
zostały nagrodzone biletami do kina, teatru i muzeów, warsztatami w instytucjach kultury, lekcjami muzealnymi oraz upominkami.
Zrzut ekranu 2016-02-15 o 15.45.58
Po uroczystości wręczenia nagród odbyło się spotkanie integracyjne grup uczestniczących w edukacyjnej zabawie. Owocowo-słodki poczęstunek jak zwykle cieszył się powodzeniem, ale nie mniejszym stoisko z ulotkami, folderami i książkami, wśród których absolutny prym wiodła publikacja – „Gdańskie Miniatury. Szlakiem kościołów, szpitali i przytułków dawnego Gdańska”.
O ciekawej pozycji czytamy na stronie www.ikm.gda.pl:
W ramach projektu edukacyjnego „Gdańskie Miniatury” Instytut Kultury Miejskiej wydał zbiór gier miejskich”Szlakiem kościołów, szpitali i przytułków dawnego Gdańska”. W publikacji zawarte są dzieje wybranych świątyń, kaplic bożnic, związanych z nimi szpitali i dawnych ośrodków opieki, a także cmentarzy.Książkę polecamy szczególnie dzieciom i młodzieży. Nakład, dwa tysiące sztuk, trafi przede wszystkim do szkolnych klas i bibliotek.Zachęcamy do odkrywania historii budynków i postaci związanych z Gdańskiem! Książka dostępna jest też online.

Zrzut ekranu 2016-02-15 o 15.44.10

Partnerami Gdańskich Miniatur są: Teatr Wybrzeże, Teatr Miniatura, Opera Bałtycka, CSW Łaźnia, Wspólnota Gdańska, Kino Helios, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Towarzystwo Przyjaciół Gdańska, Teatr Szekspirowski oraz Europejskie Centrum Solidarności.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zrzut ekranu 2016-02-15 o 15.46.25

Od marca zapraszamy na kolejny cykl spacerów:)

Zrzut ekranu 2015-12-23 o 20.37.05