Gdańsk znalazł się na opublikowanej przez internetowe wydanie brytyjskiego dziennika The Guardian liście TOP40, prezentującej najbardziej atrakcyjne na świecie kierunki wyjazdów turystycznych. Zestawienie dotyczy 2014 roku.

lew zbrojownia 500Komunikat Biura Prasowego UM Gdańsk

The Guardian zachęcając do zaplanowania najbliższych wakacji i wskazuje miejsca atrakcyjne, wyjątkowe, oferujące ciekawe eventy lub dopiero wchodzące na rynek turystyczny. Wszystkie są zdaniem dziennika „inspirujące i ekscytujące”.
Liderami rankingu są Kapsztad w RPA, francuskie Uzes i amerykańskie Austin (w stanie Texas).
Gdańsk został uwzględniony na 31. miejscu. W rankingu nie znalazło się żadne inne polskie miasto. Zdaniem twórców zestawienia w 2014 roku warto odwiedzić nasze miasto z powodu otwarcia Europejskiego Centrum Solidarności. Ale nie tylko. Miasto ma bowiem do zaoferowania wiele innych atrakcji, wśród których The Guardian wymienia kuchnię ze specjałami owoców morza, lokalny browar Brovarnia z jego piwem i kuchnią oraz bliskość sopockiego kurortu.

– To znakomita wiadomość, że Gdańsk znalazł się wśród najbardziej atrakcyjnych i inspirujących miejsc na świecie, polecanych jako cel podróży w roku 2014. Nasze miasto coraz częściej pojawia się w najbardziej prestiżowych rankingach globalnych jako unikalne miejsce, które warto, a nawet trzeba odwiedzić, bo odznacza się wyjątkowymi, niespotykanymi gdzie indziej walorami – podkreśla Anna Zbierska, dyrektor Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta. – Wcześniej byliśmy już zauważani m.in. przez National Geographic, The New York Times czy znany portal podróżniczy Lonely Planet.

To dowód, że dołączamy do najwyższej światowej ligi.

Link do informacji – www.theguardian.com

Licencjonowani przewodnicy po Gdańsku