Inwestor Forum Gdańsk zaprosił dziennikarzy, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz tzw. aktywistów do zwiedzenia budowy. Z zaproszenia skorzystałam bardzo chętnie. 

Kanał Raduni w Forum Gdańsk

Niemal codziennie zjeżdżam ul. Armii Krajowej do centrum Gdańska i niemal codziennie zżymam się na betonowy bunkier, który zasłonił piękną panoramę Gdańska. Ten brak sympatii do ściany, która niemal stanęła na mojej drodze spowodowała, że moja niechęć przeniosła się na całą bryłę. Dzisiaj miałam okazję zajrzeć do serca nowej inwestycji…  To, co zobaczyłam w najmniejszym stopniu nie spowodowało zmiany zdania na temat bryły widzianej od strony ul. 3 Maja, natomiast powstała oś widokowa na Drogę Królewską, rzeczywiście chwyciła mnie za serce. 

Forum Gdańsk / Ewa KowalskaPodobne emocje wzbudziła we mnie promenada wzdłuż kanału Raduni, ale dzisiaj płynie tamtędy „żywa” (chociaż bardzo brudna) woda. I niechby tak pozostało…

Podczas spaceru po budowie nagrałam wszystko to, co zobaczyłam i usłyszałam od architekta z pracowni projektowej SUD Architekt – Michała Kotali oraz dyrektorki Forum Gdańsk Magdaleny Gibney. Zachęcam Państwa do obejrzenia całości i wyrobienia sobie o inwestycji własnej opinii. 

Stojąc na wysokości tzw. schodów teatralnych, w linii Drogi Królewskiej, dyrektor Magdalena Gibney zapowiedziała, że będzie tu można robić „wszystko co chcemy”. Natychmiast przyszło mi do głowy – czy rzeczywiście będę mogła tu przyjść z winem (i kieliszkami), i siedząc na drewnianych schodach cieszyć oczy delektując się smakiem dobrego trunku? 🙂