Na profilu otwartej grupy facebookowej „Kokoszki, Dzielnica Gdańsk – Nasze sprawy” pojawił się dzisiaj wpis pokazujący efekt głupiej zabawy (w domyśle kiełpińskiej) młodzieży.
W sieni Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku odbył się wykład Jana Daniluka, zatytułowany „Sporty wodne w dawnym Gdańsku”.
W Nadbałtyckim Centrum Kultury odbył się kolejny wykład z cyklu „Dzielnice, ulice, zabytki”. Bohaterami opowieści Andrzeja Januszajtisa były: Bysewo, Matarnia Osowa.
Nazwa Lastadia wywodzi się zresztą z języka flamandzkiego i oznacza właśnie miejsce wyładunku towarów
W Kaplicy Królewskiej w Gdańsku odbyła się promocja najnowszego albumu wydanego przez Fundację Karrenwall – „Kościół Mariacki w Gdańsku. Architektura”.
Oliwski Ratusz Kultury żyje! W miniony piątek rozbłysło w nim światło, przyniesione przez świętą Łucję i jej rozśpiewany orszak, stworzony przez studentki i studentów filologii szwedzkiej Ateneum Szkoły Wyższej.
Władysław Sudomir – św. Mikołaj z Nowego Portu w Gdańsku był bohaterem niespodzianki nowoporckich dzieci
Kultowy film „Miś” jest wiecznie żywy… W Gdańsku Kiełpinie Górnym ustawiono tablicę o ZREALIZOWANIU inwestycji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017
Pomorzanin, inżynier budownictwa wodnego, reporter, wykładowca, pisarz, miłośnik Kaszub i przyjaciel Kaszubów – Edmund Szczesiak, obchodzi jubileusz pracy twórczej. Od 50 lat jego pasją jest pisanie…
Kurs podstawowy wiedzy o bursztynie to najważniejsze informacje o pochodzeniu bursztynu i geologii, współczesnych metodach obróbki i modyfikacji kamieni, inkluzjach i imitacjach, bursztynie w sztuce oraz rynku bursztynu.
Od września tego roku możemy zwiedzać je z Instytutem Kultury Miejskiej i projektem Gdańskie Miniatury w edycji „Zielone miasto”.
W Domu Uphagena odbył się wykład z cyklu „Kultura dawnego Gdańska”, zatytułowany „Oliwa. Z dawnej historii opactwa i miejscowości”. Prelegentem był Adam Kromer.
W Instytucie Kultury Miejskiej, w ramach cyklu Akademia Gdańska, wystąpiła Renata Wiloch-Kozłowska, która wygłosiła prelekcję „Nie tylko studnie. Woda i ludzie w Gdańsku.”
Od sześciu lat jesienną porą Gdańsk świętuje spotkania z książką pod prestiżowym tytułem Sztuka Czytania.