Węzeł Karczemki – w nocy z 14 na 15 czerwca 2011 r. został otwarty nowy wiadukt w ciągu ul. Kartuskiej. To pierwszy z jedenastu obiektów, jakie utworzą rozbudowany, potężny węzeł.

Środa, 15 czerwca 2011 r., godz. 0:50 - wstrzymanie ruchu na Węźle Karczemki

We wtorek wieczorem rozpoczęły się prace przed przełożeniem ruchu na nowy wiadukt na Węźle Karczemki. Stosowne ekipy ustawiły nowe znaki drogowe, a na skrzyżowaniu ul. Kartuskiej z łącznicami obwodnicy, czekało w pogotowiu tymczasowe rondo.

O godzinie 0:50 został wstrzymany ruch pojazdów. W tym czasie na drogę „wjechało” przygotowane wcześniej rondo, sygnalizacja świetlna została wyłączona. Pięć minut później przywrócono normalny ruch, dziwnie o tej porze duży. Nowy wiadukt rozpoczął swoją służbę, a dotychczasowy został przekazany do remontu.

W kwestii Węzła Karczemki…

Na początku maja wysłałam do dyrektora GDDKiA Oddział w Gdańsku – Roberta Marszałka pismo (list polecony i email skierowany do sekretariatu), sugerujące podjęcie kroków zwiększających bezpieczeństwo wokół tymczasowego ronda, znajdującego się w przebudowywanym Węźle Karczemki – list. Prawdopodobnie z braku czasu, bo nie chcę  myśleć, że z powodu niedostatku kultury osobistej – niestety nie doczekałam się odpowiedzi. Natomiast podczas dzisiejszej wizyty na węźle, poznałam inżyniera z Budimexu, który wysłuchał moich zastrzeżeń, zrozumiał problem i jest skory do rozmowy na temat rozwiązania zwiększającego bezpieczeństwo użytkowników feralnego ronda. Wygląda na to, że tym razem moje uwagi nie zostaną zlekceważone…

 

Węzeł Karczemki przed szczytem sezonu turystycznego