Muzeum Historyczne Miasta Gdańska zaprasza wszystkich na kolejną SOWOTĘ, która odbędzie się w Domu Uphagena w dniu 14 stycznia 2012 roku.

Komunikat MHMG:
Z uwagi na ogromne zainteresowanie, postanowiliśmy powtórzyć Sowotę w Domu Uphagena. Zapraszamy wszystkich, którym nie udało się być na ostatnich zajęciach.
Po raz kolejny, uczestnicy zapoznają się z niezwykłą postacią Johanna Wilhelma Uphagena oraz z jego kamienicą przy ulicy Długiej 12. Wszyscy wcielą się w rolę XVIII wiecznych kupców, którzy przybyli do Gdańska, do domu bogatego gdańskiego mieszczanina. Wśród wielu atrakcji będzie można wysłuchać legend i podań kupieckich, poznać towary, które sprowadzane były do nadmotławskiego portu. Całość zajęć prowadzona będzie w formie zabawy, zatem na uczestników czekają gry integracyjne, kolorowanki oraz wiele innych niezapomnianych atrakcji. Koszt zajęć wynosi 8 zł od każdego uczestnika. Pierwsze zajęcia rozpoczną się o godzinie 10.00, drugie zajęcia o godzinie 13.00.

SOWOTNIE zajęcia to kolejne wydarzenie upamiętniające 100-lecie utworzenia w Domu Uphagena Muzeum Wnętrz Mieszczańskich.

Tytuł: SOWOTA w Domu Uphagena
Lokalizacja: Dom Uphagena, ul. Długa 12, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 10:00
Data: 2012-01-14
Godzina zakończenia: 14:30