Poczta Polska wraz z Muzeum Stutthof, Instytutem Pamięci Narodowej, Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Gdańsku, zaprasza na Gdańską prezentację Teki Edukacyjnej „Pamiętamy, pamiętam…. Pomorze Gdańskie i obóz Stuttfof 1939- 1945” wydanych przez Muzeum Stutthof w Sztutowie i Instytut Pamięci Narodowej. Spotkanie adresowane jest do pracowników instytucji naukowych, muzealników, pracowników dydaktycznych oraz wszystkich zainteresowanych prezentowaną tematyką.

Komunikat prasowy:

Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku, oddział Muzeum Historycznego Miasta rozpoczyna nowe spotkania z historią. W piątek, 5 października br. Rusza nowy cykl przygotowany przez placówkę – coroczne spotkania z historią Pomorza Gdańskiego w latach II wojny światowej.

Celem spotkań w Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku jest upamiętnienie wykonania wyroku na pracownikach Poczty Polskiej, ukazanie roli pocztowców w społeczności Polonii Wolnego Miasta Gdańska, wojennych losów mieszkańców Gdańska i Pomorza Gdańskiego, przyczyn i skutków działań wojennych oraz budowanie świadomości historycznej i tożsamości kulturowej regionu – opowiada Ewa Malinowska, kierownik Poczty Polskiej, oddziału MHMG. – W ramach spotkań w Muzeum Poczty Polskiej proponować będziemy każdego roku wykłady, prelekcje bądź panele dyskusyjne. Spotkania kierowane będą zarówno do dorosłych, jak i młodzieży.

Teka Edukacyjna to siedemnaście bogato ilustrowanych scenariuszy lekcji pokazujących m.in. historie zwykłych ludzi w czasach wojny, losy Kaszubów, sylwetki komendantów obozu koncentracyjnego Stutthof czy nazistowskie zbrodnie w Piaśnicy.

Tytuł: Poczta Polska w Gdańsku. Nowe spotkania z historią
Lokalizacja: Poczta Polska, ul. Obrońców Poczty Polskiej 1/2, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 13:30
Data: 2012-10-05