Rady gdyńskich dzielnic Chyloni i Cisowej zapraszają na „Święto Ulicy Chylońskiej” – paradę i festyn rodzinny. Barwny pochód z udziałem m.in. grupy rekonstrukcyjnej wojska polskiego i amerykańskiego, Gdyńskiego Szwadronu Krakusów oraz kawalerii na koniach przejdzie do Paku Kilońskiego.

Tam o godzinie 16.00 rozpocznie się festyn. W programie: występy zespołów „Pstrong Orkiestra”, zespołu muzyki dawnej, „Shantymentalni”, grupy tanecznej „Challenge”, quizy i konkursy dla dzieci i dorosłych, wesołe miasteczko z zamkami, zjeżdżalniami i gokartami.

Atrakcją festynu będzie również osada rycerska z pokazami walk w szrankach, torem łuczniczym, plebejskimi zabawami dla dzieci i dorosłych, a także kramami z podpłomykami przygotowywanymi na miejscu, tunikami i drewnianym uzbrojeniem dla dzieci, skórnictwem, średniowiecznym szewstwem, płatnerzem. Będzie można rzucić włócznią lub balem oraz przymierzyć zbroję.

Święto poprzedzone będzie prelekcjami historycznymi oraz warsztatami dawnych zawodów: garncarstwo, haftowanie, repusowanie i trybowanie, malowanie na szkle, decoupage.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapisy prowadzi biuro Rady Dzielnicy Chylonia czynne w poniedziałki w godz. 8.00-12.00, środy w godz. 12.00-18.00 i czwartki w godz. 8.00-12.00, tel. 58 663 63 18.

Tytuł: Parada i festyn rodzinny z okazji Święta Ulicy Chylońskiej
Lokalizacja: Zbiórka pod Szkołą Podstawową nr 31, ul. Chylońska 227, Gdynia
Godzina rozpoczęcia: 15:00
Data: 2012-06-16
Godzina zakończenia: 21:00