Gdański Archipelag Kultury i Dom Sąsiedzki – Gościnna Przystań zapraszają na kolejne spotkanie w ramach projektu „Historie po Oruńsku”.

Historie po Oruńsku

We wtorek 18 listopada 2014 o godz. 18.00 w Domu Sąsiedzkim – Gościnna Przystań odbędzie się spotkanie z Aleksandrem Masłowskim, który opowie o historiach związanych z nazwami oruńskich ulic.

Opowieści o nazwach oruńskich ulic jest już finalnym wykładem przed wieńczącym projekt spektaklem Ohra Ora Orana. To pierwszy w Trójmieście spektakl lokalnej społeczności, którego kanwą jest jej emocjonalna pamięć miejsc, zdarzeń i ludzi. Aktorzy to mieszkańcy dzielnicy oraz jej pasjonaci, osoby w różnym wieku, z różnym doświadczeniem i różnej profesji. W stworzenie spektaklu zaangażowali się mieszkańcy dzielnicy oraz artyści.
Premiera spektaklu odbędzie się w sobotę 29 listopada o godz. 16.54 na peronie SKM Gdańsk Orunia (w stronę Pruszcza Gdańskiego).

Aleksander Masłowski – znany i ceniony badacz oraz popularyzator historii Gdańska. Przewodnik gdański, stający konsekwentnie w obronie prawdy historycznej oraz dążący do odbudowy gdańskiej tożsamości. Opowiadający z pasją i humorem o poznawaniu historii jako o warunku zrozumienia teraźniejszości, w której żyjemy.

Wstęp wolny
Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tytuł: Opowieść o nazwach gdańskich ulic
Lokalizacja: Dom Sąsiedzki – Gościnna Przystań, Gościnna 14, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 18:00
Data: 2014-11-18