Dwa małe lwiątka – rodzeństwo Hanza i Amber – wyskoczyły z gdańskiego herbu i postanowiły zwiedzić Trójmiasto. O tym, co robiły i jakie atrakcje zobaczyły, można poczytać w „Lwim Przewodniku po Gdańsku, Sopocie i Gdyni” autorstwa Elżbiety Bansleben i Katarzyny Antończyk. Przeznaczona dla dzieci książka na początku lipca ukazała się w księgarniach.

Komunikat Rzecznika Prasowego UM Gdynia:

W przewodniku przedstawiono ponad 60 atrakcji, m.in.: muzea, miejsca przyrodnicze, punkty widokowe. Każda została sfotografowana i opisana. Publikacja zawiera także krótkie opowiadania adresowane do dzieci wieku 5-10 lat. Rodzice znajdą w przewodniku praktyczne informacje: opisy zwiedzanych miejsc, dojazd, godziny otwarcia, ceny biletów.

W Gdyni lwiątka Hanza i Amber zwiedziły zabytkowy „Dar Pomorza” i okręt- muzeum ORP „Błyskawica”. Wybrały się do Akwarium Gdyńskiego, a także w rejs po porcie. Na trasie ich spaceru znalazły się: gdyńskie muzea, Kamienna Góra, orłowskie molo, a także Centrum Nauki EXPERYMENT, wieże widokowe i Kolibki Adventure Park.

Pomysł na napisanie książki narodził się podczas spacerów autorki tekstów Elżbiety Bansleben z własnymi dziećmi – siedmioletnią Helenką i trzyletnim Andrzejem. By je zainteresować, opowiadała wymyślone krótkie historyjki, w których przemycała informacje historyczne i przyrodnicze. Na potrzebę przewodnika opowiadania zostały wzbogacone zdjęciami i akwarelami Katarzyny Antończyk. Co ciekawe, panie są siostrami.

Elżbieta Bansleben ukończyła studia prawnicze i filozoficzne, z zawodu jest adwokatem, a Katarzyna Antończyk – fotografem i ilustratorką. Zamiłowanie do historii, architektury i sztuki pogłębia na studiach architektonicznych na Politechnice Gdańskiej. W wolnym czasie oprowadza turystów po Gdańsku, Sopocie i Gdyni jako licencjonowany przewodnik.

Tytuł: Lwiątka Hanza i Amber oprowadzają po Trójmieście
Lokalizacja: Centrum Aktywności Seniora, ul. 3 Maja 27-31, Gdynia
Godzina rozpoczęcia: 12:00
Data: 2012-07-24