Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na „Filmowy spacer z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami po Dolnym Mieście”.

lokalni przewodnicy

Fot. E. Woroniecka

Dolne Miasto było scenerią wielu filmów – zainspirowało m.in. Andrzeja Wajdę, Ryszarda Bugajskiego czy Antoniego Krauze, a w scenerii tej dzielnicy grali Przemysław Sadowski, Zbigniew Cybulski i Daniel Olbrychski. Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki i Opowiadacze Historii Dolnego Miasta zapraszają na specjalny, filmowy spacer po Dolnym Mieście, który odbędzie się w niedzielę, 5 października. Rozpocznie się o godz. 12.00 przed Instytutem Kultury Miejskiej (ul. Długi Targ 39/40), wstęp wolny, obowiązują zapisy: [email protected].

Gdańsk, a dokładniej Dolne Miasto „zagrało” m.in. w „Podróży za jeden uśmiech”, „Układzie zamkniętym”, „Czarnym czwartku” czy „Do widzenia, do jutra”. Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki po Dolnym Mieście oprowadzą uczestników i uczestniczki spaceru szlakiem miejsc, w których kręcone były słynne, polskie filmy i pokażą ich archiwalne zdjęcia.

– Jeśli chcesz poznać sekrety tworzenia filmów na Dolnym Mieście przyjdź w niedzielę, 5. października w samo południe przed Instytut Kultury Miejskiej, skąd zabierzemy Cię na magiczną wycieczkę w przestrzeń, która prawie nie istnieje – zapowiadają Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki po Dolnym Mieście.

Organizator: Instytut Kultury Miejskiej
Partnerem projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki na Dolnym Mieście jest Stowarzyszenie Opowiadacze Historii Dolnego Miasta.


Patroni medialni: Trójmiasto.pl, Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, iBedeker.pl, Historia.org,

Zapisy na spacer z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami w Punkcie Informacji Kulturalnej, ul. Długi Targ 39/40, pon-pt, godz. 10.00 – 18.00; sb – nd, godz. 12.00 – 16.00 lub e-mail: [email protected], tel. 58 301 2016.

Projekt Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki dofinansowano z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Tytuł: Filmowy spacer po Dolnym Mieście
Lokalizacja: Instytut Kultury Miejskiej ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 12:00
Data: 2014-10-05