Centrum Hewelianum zaprasza na pożegnanie wakacji w wielkim stylu. W ramach akcji „Piknikowanie na polanie” już drugi miesiąc można korzystać z leżaków, darmowej strefy wi-fi i pięknych widoków bez ograniczeń. Teraz zapraszamy na podróż w przeszłość i… wyjątkowy pokaz mody!

centrum hewelianum

Komunikat prasowy Centrum Hewelianum:
Już w niedzielę 31 sierpnia na placu głównym fortu czekamy na miłośników historii i dobrej zabawy. Przebierzcie się w stylu retro np. w stroje charakterystyczne dla przełomu XIX i XX wieku i weźcie udział w wyjątkowym pokazie mody. Zabierzcie też kosze piknikowe, obrusy lub koce i spędzajcie ostatnie chwile wakacji na świeżym powietrzu.
Dla autorów najbardziej udanych stylizacji przygotowaliśmy nagrodę główną – piknikowy kosz wiklinowy z porcelanową zastawą dla czterech osób. Zdjęcia wszystkich uczestników retro pokazu mody umieścimy na naszym profilu na Facebooku. Dzięki temu przyznamy także nagrodę publiczności. Internauci będą mieli okazję wybrać stylizację, która najbardziej przypadnie im do gustu.
Nie trzeba być rekonstruktorem hobbystą ani pasjonatem historii. Wspólne przygotowania i udział w zbiorowym pikniku to okazja do wspaniałej zabawy w gronie rodziny i przyjaciół. W ten sposób ostatni dzień wakacji na dłużej zapadnie w pamięć.
Zapraszamy do Centrum Hewelianum 31 sierpnia, w niedzielę w godz. od 12:00 do 15:00.
W godz. od 13:00 do 15:00 dzieci i młodzież w wieku od 6 do 14 lat będą mogły wziąć udział w
zabawie przybliżającej osobę Jana Heweliusza i czasy, w których żył. Wydarzenie organizujemy
wspólnie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku.

Tytuł: Piknikowanie w dawnym stylu
Lokalizacja: Centrum Hewelianum, Gdańsk, Polska
Godzina rozpoczęcia: 12:00
Data: 2014-08-31
Godzina zakończenia: 15:00