Gdański oddział IPN wraz z Centrum Nauki „Experyment” w Gdyni zapraszają wszystkich mieszkańców Trójmiasta na kameralne spotkania z najnowszą grą planszową „Kolejka”.


Komunikat Biura Edukacji Publicznej IPN:

Gra planszowa „Kolejka” przygotowana przez zespół pracowników pionu edukacyjno-naukowego Instytutu Pamięci Narodowej, jeszcze zanim została oficjalnie zaprezentowana publiczności 5 lutego br., wzbudziła duże zainteresowanie nie tylko w Polsce, ale także za granicami kraju (zestawienie zagranicznych relacji medialnych poświęconych grze „Kolejka” znajdą Państwo na stronie IPN).

Gra planszowa „Kolejka” pokazuje realia życia codziennego w latach schyłkowego PRL. Zadanie graczy (od 2 do 5) wydaje się proste. Muszą wysłać swoją, złożoną z pięciu pionków, rodzinę do sklepów na planszy i kupić wszystkie towary z wylosowanej listy zakupów. Problem polega na tym, że półki w pięciu osiedlowych sklepach są puste…

Wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu, pion edukacyjno-naukowy gdańskiego oddziału IPN przygotował ofertę dla wszystkich, którzy w kameralnej atmosferze chcą zapoznać się z grą. Spotkania odbywać się będą popołudniami, w każdą kwietniową środę w godzinach od 16.00 do 20.00 (dwie tury: 16.00-18.00 oraz 18.00-20.00). Na początku każdego ze spotkań historyk z IPN krótko przedstawi m.in.

ciekawostki związane z powstaniem gry oraz jej zasady. Następnie będzie można spróbować swoich sił…

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc niezbędne jest wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa (wraz z podaniem ilości uczestników) pod nr telefonu 664 748 124 (Jan Daniluk). Zapraszamy w szczególności rodziny z dziećmi (gra przeznaczona jest dla osób powyżej 12 roku życia) czy kilkuosobowe grupy przyjaciół.

Bilet wstępu do Centrum Nauki „Experyment” kosztuje 3/6 zł (ulgowy/normalny), udział w samych spotkaniach jest bezpłatny.

Uwaga! Wśród uczestników spotkań rozlosowane zostaną nagrody – egzemplarze gry „Kolejka”.