Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wędrówka po Jaśkowym Lesie


NAwigacja Wydarzeń

Fundacja DROGA, Przedszkole im. de la Salle i Radni Dzielnicy Wrzeszcz Górny oraz Partnerzy zapraszają na wędrówkę po Jaśkowym Lesie, która odbędzie się 3 czerwca 2016 o godz. 18.00 przy wejściu na Podleśną Polanę (od strony ul. Podleśnej). Spacer poprowadzi Aleksander Masłowski.

Organizatorzy zapraszają miłośników Jaśkowego Lasu na spacer, który wpisuje się w program wydarzenia – Wrzeszczanie na Podleśnej Polanie.

Relacja z wydarzenia

Podleśna Polana to zupełnie nowy element parkowego kompleksu Jaśkowej Doliny. Wprawdzie historycznie położona poza nim, ze względu na bezpośrednią bliskość takich miejsc jak Gaj Gutenberga, czy Teatr Leśny, doskonale wpisuje się w ogólną i ciągle (choć bardzo powoli) rosnącą atrakcyjność parku i jego otoczenia. W ramach wędrówki, którą zaczniemy na Podleśnej Polanie, a która obejmie najciekawsze miejsca w Parku Jaśkowej Doliny, spróbujemy tym samym dokonać swoistego aktu połączenia Polany z Parkiem. Przejdziemy przez Gaj Gutenberga ku jednej z najpiękniejszych ulic Gdańska, jaką jest niewątpliwie Jaśkowa Dolina, na chwilę zajrzymy też do najstarszej części założenia parkowego, niegdyś należącego do jego Ojca Założyciela – kupca Johanna Labesa. A to wszystko po to, by przypominać, że „zielone płuca Wrzeszcza” to nie las, który może sobie rosnąć jak chce, a park i to nasz park, bo to dla nas, mieszkańców Gdańska, został on kupiony i dla naszej przyjemności urządzony przed prawie dwustu laty. – mówi Aleksander Masłowski.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
03/06/2016
Godzina:
16:00 - 18:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Podleśna Polana
Podleśna Polana
Gdańsk, 80-980 Polska
+ Google Map