Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

(Sobotni) Dzień Dziecka z GOT – spacer śladami lwów, konkurs kolorowanek


NAwigacja Wydarzeń

Gdańska Organizacja Turystyczna zaprasza w sobotę, 4 czerwca 2016, na liczne atrakcje z okazji Dnia Dziecka. W programie znajdą się: spacer śladami lwów, fontanna czekoladowa z pysznymi owocami oraz konkurs kolorowanek z atrakcyjnymi nagrodami.

Śladami lwów
O godz. 11:00 rozpocznie się spacer „Śladami lwów na Głównym Mieście” pod patronatem portalu iBedeker. Licencjonowana przewodniczka Magdalena Kosko opowie o tych wspaniałych zwierzętach i ich różnych wizerunkach w przestrzeni miasta. Spacer rozpocznie się od wizyty u Gdańskiego Lwa Heweliona w Gdańskim Centrum Informacji Turystycznej, a następnymi punktami na trasie będą przedproże Dworu Artusa, portal Ratusza Głównego Miasta, Fontanna Czterech Kwartałów, Wielka Zbrojownia i Złota Brama. Przewidywany czas wędrówki to 60 minut.

Słodki poczęstunek
Warto zjawić się trochę wcześniej, by przed rozpoczęciem spaceru skosztować smacznych owoców oblanych pyszną czekoladą. To za sprawą restauracji AmberSide oraz firmy Bałtyk, która z myślą o najmłodszych udostępni swoją fontannę czekoladową. Ale to jeszcze nie wszystko…

Konkurs kolorowanek
Gdańska artystka Magda Beneda przygotowała kolorowanki z najbardziej znanymi i lubianymi gdańskimi widokami. Każde dziecko, które w Gdańskim Centrum Informacji Turystycznej pokoloruje jeden obrazek i uda się do Galerii Sztuk Różnych (ul. Ogarna 101), otrzyma drobny upominek. Przygotował go gdański fotograf Maciej Kosycarz, jeden z gospodarzy Galerii. Najlepsze prace w oczach pani Magdy Benedy, zostaną nagrodzone jej pięknymi kubkami. Pod uwagę będzie brane przede wszystkim zaangażowanie i staranne wykonanie małych artystów. Jakby tego było mało, z tą samą kolorowanką będzie można udać się także do kawiarni UMAM Marina (ul. Szafarnia 11), by otrzymać wyśmienite lody.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
04/06/2016
Godzina:
08:00 - 13:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia

Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej
ul. Długi Targ 28/29
Gdańsk, 80-830 Polska
+ Google Map