Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Poznaj gdyńskie szlaki turystyczne| Gdyński Szlak Modernizmu i Szlak Legendy Morskiej


NAwigacja Wydarzeń

Tego lata wspólnie z przewodnikami będzie można odkryć tajemnice gdyńskiej architektury międzywojennej, a także poznać wciągające opowieści związane z morską historią Gdyni. To w ramach kolejnych edycji wakacyjnych spacerów Gdyńskiego Szlaku Modernizmu i Szlaku Legendy Morskiej. To nie tylko wspaniały sposób spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale też okazja, żeby lepiej poznać miasto z morza i marzeń.

Gdyński Szlak Modernizmu – „Wakacje z modernizmem” oraz IX Weekend Architektury

Gdynia zaprasza na kolejną edycję letnich spacerów architektonicznych trasami Gdyńskiego Szlaku Modernizmu. W ramach tegorocznego cyklu zaplanowano osiem spacerów, dwoma różnymi trasami. Spacery pozwalają na „bliskie spotkania” z budynkami oraz ulicami, tworzącymi atrakcyjny i unikalny garnitur modernistycznej zabudowy Gdyni. Miasta przyrównywanego poprzez charakter i okres powstawania dominującej w Śródmieściu architektury m.in. do Tel Awiwu-Jaffy czy Asmary. Spacery zachęcają także do wzięcia udziału w cieszącym się ogromnym powodzeniem konkursie fotografii architektonicznej – „Gdyński modernizm w obiektywie 2019″. Wśród tegorocznych kategorii konkursu są m.in. Forma i Światło w Architekturze, Detal Modernizmu, Modernizm Grabówka oraz Kamiennej Góry.

Wstęp na spacery jest bezpłatny, niewymagane są także wcześniejsze zapisy.

Terminy spacerów:
– 6132027 lipca, start Gdynia InfoBox, ul. Świętojańska 30, godz14:00
– 3101731 sierpnia, start Miejska Informacja Turystyczna ul. 10 Lutego 24, godz14:00

Inne atrakcje:
– wejścia do wybranych budynków, kamienic na trasie
– istotne fakty oraz informacje dot. kamienic modernistycznych także spoza oficjalnych tras szlaku
– ciekawostki oraz zagadki domów i kamienic
– archiwalne plany i fotografie
– ciekawostki oraz zagadki architektoniczne
– udział w mini konkursach spacerów (z nagrodami)

W dniach 22-25 sierpnia, odbędzie się największe wydarzenie w zakresie popularyzacji architektury, w tym gdyńskiego modernizmu – IX edycja Weekendu Architektury w Gdyni. Na autorski program tego otwartego dla turystów i mieszkańców festiwalu architektonicznego złoży się m.in. blok filmów o architekturze Archi FILM, plenery fotograficzne, wystawy architektoniczne, 3-dniowy cykl Archi Prelekcje, a także propozycje specjalnie przygotowanych na tę okazję spacerów, najczęściej połączonych z wejściami do kamienic oraz budynków architektonicznych.

Wydarzenie można śledzić na Facebooku.

Szlak Legendy Morskiej Gdyni

Letni cykl spacerów ze specjalnie przeszkolonymi przewodnikami pt. „Wakacje Morskie Gdyni” startuje od pierwszej soboty lipca, zawsze o godz. 10:00 (terminy 6132027 lipca oraz 3 i 10 sierpnia). Start Gdynia InfoBox, ul. Świętojańska 30.

Atrakcją spacerów będą Quizy i zagadki morskie, opracowane na podstawie wybranych wątków historycznych Legendy Morskiej Gdyni, w tym Legendarni Kapitanowie, Legendarne Okręty, Legendarne Rejsy i Wyprawy. Każdy spacer to także unikalna podróż do historycznych korzeni miasta i portu. Opowieści przewodników oraz zaproszonych ekspertów pozwolą na ekscytujący kontakt z przeszłością, w tym opowieściami o legendarnych kapitanach, statkach, okrętach oraz znanych i mniej znanych postaciach, którzy zbudowali Gdynię – polskie okno na świat.

Wstęp na spacery jest bezpłatny, niewymagane są także wcześniejsze zapisy.

Turystom prawie przez całe wakacje będzie towarzyszył, podobnie jak w latach ubiegłych, ilustrowany magazyn letni – „Kurier Morski”, którego treść oprócz zapowiedzi – kalendarium aktualnych wydarzeń, zawiera wiele interesujących opowieści oraz ciekawostek z historii Gdyni oraz portu morskiego.

Wydarzenie można śledzić na Facebooku.

fot. materiały prasowe Gdynia infoBox

Szczegóły

Data:
06/07/2019
Godzina:
08:00 - 13:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, , ,

Organizator

Gdynia InfoBox

Miejsce wydarzenia

Gdynia InfoBox Obserwatorium Zmian – Gdynia, ul. Świętojańska 30