Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Odzyskane. Detale sopockich wnętrz| Muzeum Sopotu


NAwigacja Wydarzeń

Wspólnie z Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków w Sopocie przygotowujemy dla Państwa wystawę “Odzyskane. Detale sopockich wnętrz”, której wernisaż planujemy 16 września o godz. 17.00.

We wnętrzach wielu kamienic i willi zachowały się oryginale elementy: kominki, piece, stolarka, posadzki, poręcze, klamki, sztukaterie, tapety, witraże. Brak ochrony konserwatorskiej w latach powojennych, negatywny stosunek do architektury o rodowodzie niemieckim oraz brak świadomości traconego dziedzictwa to główne powodu utraty cennych elementów wyposażenia wnętrz podczas prowadzonych prac remontowych w II połowie XX w.

Na wystawie pokażemy przedmioty, które pierwotnie stanowiły wyposażenie wnętrz sopockich mieszkań, a obecnie znajdują się w posiadaniu Biura Konserwatora Zabytków w Sopocie, Muzeum Sopotu i osób prywatnych.
Zadaniem wystawy jest uświadomienie historycznej wartości obiektów, które znajdują się w większości sopockich budynków i wpłynięcie na dbałość o nie w przyszłości. Zamysłem twórców ekspozycji jest wzbudzenie zainteresowania lokalną architekturą, kształtowanie właściwego podejścia do elementów historycznych wnętrz i promowanie należytej opieki nad obiektami zabytkowymi.
Do 16 września czynna będzie tylko ekspozycja stała na parterze Muzeum Sopotu. Muzeum czynne w godz. 10.00 – 17.00. W niedzielę wstęp wolny. Zapraszamy.

Szczegóły

Początek:
16/09/2020 08:00
Koniec:
31/12/2020 16:00
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Miejsce wydarzenia

Muzeum Sopotu, ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 8