Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej prof. Władysława Bartoszewskiego


NAwigacja Wydarzeń

W niedzielę, 23 kwietnia br., dzień przed drugą rocznicą śmierci Władysława Bartoszewskiego, na budynku sopockiego ZAiKS-u odsłonięta zostanie poświęcona mu tablica. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12.00 na ul. Powstańców Warszawy 29, od strony ulicy Mokwy.

Profesor Bartoszewski, Honorowy Obywatel Sopotu jest jednym z ostatnich niekwestionowanych autorytetów w Polsce i zagranicą. Szczególny podziw i szacunek budzi jego bohaterska działalność w czasie wojny i zaraz po niej, co przypłacił pobytem w obozie w Oświęcimiu oraz komunistycznym więzieniu.

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tej uroczystości – mówi prezydent Sopotu Jacek Karnowski –Wierzę, że tak jak godnie i w zgodzie uczciliśmy pamięć Ofiar katastrofy smoleńskiej: Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej, Arama Rybic-kiego, Macieja Płażyńskiego i Leszka Solskiego, tak teraz uczcimy pamięć Profesora Bartoszewskiego.

Swoją obecność na uroczystości odsłonięcia tablicy potwierdził były Prezydent RP Bronisław Komorowski. Panu Prezydentowi towarzyszyć będzie wicemarszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz.
Projekt tablicy autorstwa rzeźbiarza Adama Arabskiego zleciło miasto. Wykonanie tablicy zostało sfinansowane ze zbiórki publicznej.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
23/04/2017
Godzina:
10:00 - 11:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Dom Pracy Twórczej ZAiKS
ul. Powstańców Warszawy 29
Sopot, 81-718 Polska
+ Google Map