Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Z psiej i kociej perspektywy, czyli nietypowy spacer po Gdańsku


NAwigacja Wydarzeń

Ogarna, Psi Wał, Bastion Kot czy Kocurki – skąd się wzięły w Gdańsku te nazwy? Czy słynni gdańszczanie mieli swoje ukochane psy i koty? Jak kiedyś w naszym mieście dbano o prawa zwierząt? Odpowiedź na te i inne pytania będzie można usłyszeć w poświąteczną niedzielę, 23 kwietnia, podczas spaceru “Psim i kocim śladem po Gdańsku”, organizowanego przez wolontariuszy schroniska Promyk. Początek o godzinie 12.00 na Placu Kobzdeja. Spacer poprowadzi miejska przewodniczka (i jednocześnie wolontariuszka) Anna Sadowska.

To już druga edycja wycieczki szlakiem gdańskich czworonogów. Pierwsza odsłona spaceru miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku, przy okazji promowania schroniskowego projektu do budżetu obywatelskiego.

“Niestety, nie wszyscy mogli wziąć w nim wtedy udział, więc obiecaliśmy, że spacer powtórzymy. Słowa dotrzymujemy i mamy nadzieję, że wiosenna aura zachęci do wędrówki po Gdańsku wielu innych nowych uczestników ” – wyjaśnia przewodniczka Anna Sadowska.

Spacer przewidziany jest na około 2 godziny i zakończy się na Starym Przedmieściu, w okolicach Muzeum Narodowego. Organizatorzy stawiają na wszechstronność: zarówno miłośnicy starego Gdańska, jak i wielbiciele zwierząt znajdą tu coś dla siebie. Młodsi uczestnicy poznają najpopularniejsze gdańskie legendy o kotach i psach, zaś dorośli dowiedzą się na przykład, do którego lokalu w dawnym mieście można było wejść z własnym psem. Nie zabraknie przykładów z literackiego podwórka ani ciekawostek z historii… znakowania zwierząt.

Co ważne, spacer ma charakter międzygatunkowy i mile widziane są na nim również zwierzęta, a szczególnie te adoptowane z gdańskiego schroniska. Udział w wydarzeniu jest oczywiście bezpłatny, ale na miejscu będzie można wspomóc podopiecznych placówki wrzucając datek do specjalnie przygotowanej puszki.

“Pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby naszych czworonogów, szczególnie na karmę weterynaryjną i specjalistyczną dla małych kociąt, których na wiosnę i lato jest w schronisku szczególnie dużo” – podkreśla jedna z wolontariuszek Małgorzata Zawadzka.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
23/04/2017
Godzina:
10:00 - 12:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Plac im. Dariusza Kobzdeja
Plac Kobzdeja
Gdańsk, 80-834 Polska
+ Google Map