Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Niezwykłe zwykłe zdjęcia Wrzeszcza i Zaspy część II – premiera albumu


NAwigacja Wydarzeń

W niedzielę, 4 grudnia 2016 r., w godz. 12.00 – 17.00 odbędzie się premiera i promocja kolejnego albumu Macieja Kosycarza. Zdjęcia z powojennej historii Wrzeszcza i Zaspy – to 12. album z cenionej i lubianej przez czytelników serii „Fot. Kosycarz. Niezwykłe Zwykłe Zdjęcia”, a drugi w całości poświęcony tym dwóm dzielnicom Gdańska. 

To we Wrzeszczu od „zawsze” toczyło się życie handlowo-rozrywkowe Gdańska, tutaj lądowały samoloty, na lotnisku gdzie teraz jest dzielnica Zaspa. Wiele, w ciągu dziesięcioleci się zmieniło. Przez lata wokół dawnego pasa startowego wyrosły nowe domy, szkoły, sklepy, place zabaw.
Na zdjęciach zobaczyć można m.im Wrzeszcz z lotu ptaka w latach 60., popularne lokale jak Pod Kominkiem i Morenka, Festiwal Muzyki Nastolatków na stadionie Lechii Gdańsk i inne tematy na prawie 300 zdjęciach.
Życie codzienne, komunikacja miejska, moda, sport i inne wydarzenia, znani i nieznani ludzie, sklepy, rozrywka i zabawa, domy których już nie ma. Zdjęcia wraz z obszernymi opisami Wrzeszcza i Zaspy to będzie kolejna fotograficzna wędrówka przez wspomnienia i historię. Niejedno zdjęcie zadziwi i przypomni coś, co zatarł czas. Bo taka jest właśnie magia fotografii.

Premiera i promocja albumu w GCH Manhattan we Wrzeszczu. W trakcie premiery będzie można spotkać się z autorem, uzyskać dedykację i zakupić album w promocyjnej cenie.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
04/12/2016
Godzina:
11:00 - 16:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Miejsce wydarzenia

C.H. Manhattan
al. Grunwaldzka 82
Gdańsk, 80-244 Polska
+ Google Map