Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Koniki gdyńskie” – premiera kolejnej gdyńskiej książeczki dla najmłodszych


NAwigacja Wydarzeń

Spotkanie promujące trzecią z cyklu książeczek-gdynieczek pt. „Koniki gdyńskie” odbędzie się 4 grudnia 2016 roku o godzinie 11.00 w Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1).

Zapraszamy na to coroczne rodzinne spotkanie. Przeznaczone dla dzieci książeczki-gdynieczki snują fascynujące historie o naszym mieście. To opowieści, których nikt wcześniej nie słyszał. Napisane specjalnie dla najmłodszych naszych mieszkańców pomagają nam przybliżać historię Gdyni w sposób łatwy, przyjemny i zrozumiały. Wzruszają najmłodszych, zaciekawiają, ale także pobudzają wyobraźnię – mówi Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta ds. rodziny, pomysłodawczyni cyklu.

Autorkami „Koników gdyńskich” są niezwykłe gdynianki:
– Małgorzata Warda – autorka nagrodzonej przez IBBY w 2015 r. książki dla młodzieży „5 sekund do Io” oraz kilku powieści dla dorosłych, wielokrotnie wyróżnianych na Festiwalu Literatury Kobiet w Siedlcach i jego laureatka z 2016 r. Od urodzenia gdynianka, zakochana w książkach i filmach dla dzieci.
– Dominika Kraska – gdynianka, autorka opowiadań o Trójmieście dla dzieci „Opowieści magicznego Trójmiasta” i powieści dla dzieci „Studnia czasu”, pracowniczka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni. W wolnych chwilach czyta, pisze i spaceruje nad morzem.
– Klara Wicenty – od ponad dziesięciu lat mieszka w Gdyni, autorka ilustracji do kilku książek oraz wielu podręczników szkolnych. Na co dzień maluje, lepi, wycina i rysuje z dziećmi w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni.

Na zakończenie spotkania w Muzeum Miasta Gdyni zaplanowano warsztaty szycia przez dzieci koników – przytulanek.
Książeczka „Koniki gdyńskie” będzie dostępna we wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni, w gdyńskich przedszkolach samorządowych. Trafi także do najmłodszych mieszkańców miasta przy okazji różnych wydarzeń kulturalnych.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
04/12/2016
Godzina:
10:00 - 16:00
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia

Muzeum Miasta Gdyni
Zawiszy Czarnego 1
Gdynia, 81-374 Polska
+ Google Map