W czasie deszczowego lata dzieci się nudzą? Nie w Gdańsku. Do 15 września na najmłodszych (i nie tylko) czeka wystawa klocków LEGO.

Wystawa klocków LEGO prezentowana jest w Sali Edukacyjnej Ratusza Głównego Miasta, a jej organizatorem jest LugPol, czyli Lego Users Group Poland – pierwszy polski klub miłośników LEGO.

W kilku gablotach prezentowane są cuda zachwycające nie tylko dzieci. Gdańszczanie odnajdą tu wariację na temat Długiego Pobrzeża z dumnym Żurawiem i rzędem kamieniczek, a stado krów zmierzających ku wodzie nieodłącznie kojarzy się z Mostem Krowim. Wielokolorowy tłum plastikowych turystów, nad którego bezpieczeństwem czuwa policja na szybkiej łodzi motorowej, może się udać w kierunku widocznego z oddali żurawia portowego, może zajrzeć do obserwatorium Jana Heweliusza albo skierować się pod Pomnik Poległych Stoczniowców.

Wśród różnorodnych eksponatów przyciąga wzrok fantastyczna makieta kolejki elektrycznej i bitwy pancernej. Scenki z filmów, modele maszyn budowlanych, okrętów i samolotów sprawiają, że trudno jest namówić dzieci do opuszczenia wystawy. I trudno się dziwić…

Wystawa będzie czynna do 15 września. Można ją oglądać od wtorku do soboty w godz. 10.00 – 18.00 i w niedziele w godz. 11.00 – 18.00.
Ratusz Głównego Miasta, ul. Długa 46/47, tel. 058 76 79 100