Brygida Helbig-Mischewski (PD dr. hab.) – ur. 1963 w Szczecinie, od r. 1983 mieszka w Niemczech. Studia slawistyki i germanistyki w Bochum, od r. 1994 do dziś związana z Uniwersytetem Humboldtów w Berlinie, obecnie także profesor wizytujący Uniwersytetu Szczecińskiego.

Liczne publikacje w polskich i niemieckich pismach naukowych i literackich. Autorka książek literaturoznawczych w j. niemieckim (doktorat o M. Janion, habilitacja o M. Komornickiej). W roku 2010 w wyd. Universitas ukazała się jej książka Strącona bogini. Rzecz o Marii Komornickiej. Autorka tomików wierszy i prozy, np. Wiersze Jaśminy, Pałówa, Anioły i świnie. W Berlinie!, Hilfe.

Iwona Mickiewicz – ur. w 1963 roku w Lesznie, od r. 1988 mieszka w Berlinie.

Studia pedagogiki specjalnej w Leningradzie, filologii polskiej w Warszawie

oraz w latach 1994 – 1998 studia scenopisarstwa w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych (Uniwersytet Sztuk Pięknych) w Berlinie. Prowadzi dział kultury w Centrum Europy Południowo-Wschodniej w Berlinie.

Publikacje wierszy i krótkiej prozy w czasopismach, katalogach, rozgłośniach radiowych i antologiach. Realizacja krótkich filmów artystycznych: Stiller Schnee hoher Schnee, 2003, Mini-Operetta in fünf Akten, 2003.

Ostatnia publikacja: brunnentief brunnenklar, wiersze, Corvinus Presse, Berlin 2009

Serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe Fundacji im. J.G. Herdera