Bookarnia w Sopocie zaprasza 5 października o godz. 18.30, na spotkanie z Ewą Ludkiewicz, autorką autobiograficznej książki „Siedem lat w więzieniu. 1948-1955”.

Ewa Ludkiewicz urodziła się w 1923 roku w Warszawie. Jej ojciec, Zdzisław Ludkiewicz, ekonomista rolny, był profesorem polityki agrarnej SGGW, uczestniczył w organizowaniu administracji niepodległej Polski, a w rządzie Władysława Grabskiego był ministrem reform rolnych. Matka Ewy, Ksawera (z domu Bochwic), zajmowała się wychowaniem dzieci i prowadzeniem domu. Ewa i Jerzy, jej starszy brat, kształcili się w Warszawie. Ewa w 1939 roku zrobiła tzw. małą maturę. W czasie wojny działała w Szarych Szeregach.

Po zakończeniu wojny Ewa z matką, bratem i gosposią Józią przenoszą się do posiadłości Ludkiewiczów w Milewku na Pomorzu.

W 1947 roku powrócił z Anglii szkolny kolega Jerzego i jego przyjaciel z dzieciństwa, Władysław Śliwiński, słynny pilot myśliwski, odznaczony orderami za udział w walkach o Anglioę. Ewa Ludkieiwcz i jej brat zostają aresztowani w 1948 roku, w związku z tak zwaną sprawą Śliwińskiego. Ewa ma wówczas 25 lat…