We wtorek, 19 stycznia o godz. 17, w Filii Gdańskiej przy ul. Mariackiej 42, odbędzie się spotkanie z Emmą Popik i jej najnowszą książką , zatytułowaną „Plan”.

Słowo od Autorki:

Książka zawiera 11 opowiadań. Mówi o tym, co się dzieje w teraźniejszości, w naszej rzeczywistości, ujętej w kostium fantastyki, co umożliwia silne podkreślenie ważnych spraw.
Zobaczymy rodzinę człowieka, który się ubiegał o pracę i jak za to zapłacił; pracownicę socjalną, która musi być gruba, zobaczymy kontrole przyrody, co nam się skojarzy z oszustwem związanym ze szczepionkami świńskiej grypy. Zastanowimy się, dlaczego jedynie firma „Renoma” zdejmie z nas chorobę nieprzystosowania społecznego, którą pewnie wymyślono, by wmówić potrzebę leczenia na nasz koszt oczywiście. Zaniepokoi nas z pewnością opowiadanie „Najpiękniejszy dzień na śmierć”, w którym ludzie są traktowani jak materiał, który trzeba wycofać.
W opowiadaniu „Wrzuć 5 centów” zobaczymy, co zostało z naszego świata. Sprawy globalne, głupie kraje, które nie mogą zrozumieć, że nasze prawo jest dla nich lepsze, wiec musimy nasłać na nie wojska, zobaczymy w opowiadaniu „Plan”.
Na pewno książka dostarczy wielu wzruszeń i materiału do refleksji.

Wstęp wolny.