Serce Kowala

Już po raz kolejny bierzemy udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieramy pieniądze dla dzieci z chorobami nowotworowymi . To, ilu małym pacjentom będziemy mogli pomóc, zależy od Was! Liczymy na dobrą frekwencję i hojną rękę wszystkich darczyńców.

Tak jak w roku poprzednim tak i teraz akcja w Kuźni Wodnej odbywa się pod hasłem: „Serce Kowala”. Będziemy kwestowali przy akompaniamencie młota wodnego do kucia stali. Tym razem jego żelazne serce będzie biło dla ratowania ciężko chorych dzieci.

Przewidzieliśmy też inne niespodzianki. Jako, że do akcji włączyło się kilku darczyńców i tak między pokazami zapraszamy dzieci do krainy Królowej Śniegu dorosłych i nie tylko do zapoznania się z prezentacją firmy Avon oraz w trakcie imprez będziemy licytować kiełbaski ,które można piec w kowalskich piecach. Nie zabraknie oczywiście gadżetów typowo kowalskich, zwłaszcza podkówek oraz kalendarzy z autografem założyciela WOŚP, które również zasilą budżet tegorocznej zbiórki pieniędzy w ramach Orkiestry Świątecznej Pomocy..

Inną atrakcją tegorocznej akcji będzie pokaz walk rycerskich zaprezentowany przez miłośników średniowiecza -Oliwska Drużyna najemna „Inogici”oraz co jest również bardzo ważne obecne otwarcie imprezy zaplanowaliśmy w Domu Zarazy w Oliwie . Stowarzyszenie przyjęło nasze zaproszenie do wspólnej imprezy dla WOŚP zaplanowało kilka atrakcji i również i tam będziemy zbierać datki dla potrzebujących dzieci.

W tym dniu wstęp do kuźni , oczywiście, bezpłatny. Czekamy na wszystkich chętnych, którzy właśnie tu, w zabytkowej Kuźni Wodnej, chcieliby zasilić budżet orkiestry. Mamy nadzieję, iż zimowa aura będzie nam sprzyjać i stanie się dodatkową atrakcją tego dnia. Osoby, które nas odwiedzą będą mogły bowiem podziwiać walory Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w pełnej krasie. Zachęcamy, bo miejsc do spacerowania jest w Dolinie Radości mnóstwo.

Zapraszamy więc do kuźni całe rodziny!.

Program akcji:

godz .11:00 – start WOŚP -„Serce Kowala” Dom Zarazy w Oliwie

godz.12:00- pokaz kucia stali

godz.: 13:00 -15:00 -Kraina Przygody oraz prezentacja firm Avon

Krainy Przygody

Tytuł imprezy: W królestwie Królowej Śniegu

Zabawy i przygody związane z Baśniami H. C. Andersena

1. Leśna wyprawa godz. 13:00

Poprowadzimy leśną wyprawę przygody pt. „W królestwie Królowej Śniegu”. Wyruszamy spod Kuźni Wodnej. Czas około 1 godzina

2. Mini festyn godz. 14-15:00

Mini festyn pt. „W królestwie Królowej Śniegu”. Czas trwania festynu około 1 godzina.

Podczas festynu planujemy postawić 1 stoisko na zewnątrz Kuźni Wodnej:

1. Stoisko – Strzelnica z łukiem

2. Wewnątrz Kuźni Wodnej odbędą się:

-Czytanie bajek Andersena

-Konkurs wiedzy o bajkach Andersena – z nagrodami

-Zabawy dzieci z animatorkami

godz.16 :00 -pokaz kucia stali i walki rycerskie

Każda pomoc jest mile widziana w dofinansowaniu tej imprezy ,dla dobra chorych dzieci i Ty możesz zostawić swoje serduszko dla WOŚP właśnie u nas w Kuźni Wodnej w Oliwie.

Serdecznie polecam i czekamy na wsparcie opiekun Kuźni Wodnej.