Ojcem chrzestnym niekomercyjnego serwisu www.lekturyreportera.pl jest Maciej Lewandowski – posługujący się piękną polszczyzną dziennikarz obywatelski. Od wielu lat mieszka w Szkocji, ale książka pisana ojczystym językiem jest mu wciąż bardzo bliska. Stąd pomysł na serwis, serwis przeznaczony dla takich jak on – „moli książkowych”.

Maćka poznałam przy okazji aktywności na społecznościowym serwisie www.wiadomosci24.pl. Niejako na przekór opinii, że internet zabija więzi międzyludzkie, poznaliśmy się również w realnym świecie… Wędrowaliśmy Drogą Królewską i Długim Pobrzeżem, szukaliśmy wolnego stolika w restauracjach na ul. Piwnej, wreszcie wdychaliśmy jod na orłowskiej plaży. Dzisiaj z ogromną radością anonsuję konkurs na minireportaż malujący słowami „Moje miasto, a w nim…”. Historyczny Gdańsk, nowoczesna Gdyni i uzdrowiskowy Sopot warte są opisania. Chwyćmy więc za pióra….

Na łamach serwisu Maciek zaprasza:

Mam wielką przyjemność ogłosić rozpoczęcie nowego, zupełnie innego od dotychczasowych, konkursu na łamach naszego serwisu. Tym razem do wzięcia udziału zapraszamy autorów reportaży – napiszcie, w krótkiej (do 8 tysięcy znaków), mikroreportażowej formie, tekst nawiązujący do hasła: „Moje miasto, a w nim…” i prześlijcie nam swoje prace do dnia 15 kwietnia. Zależy nam na materiałach ukazujących w oryginalny, a zarazem literacko piękny sposób, obraz miasta, dzielnicy, ulicy, podwórka – niekoniecznie w sensie dosłownym „mojego”.

Na zwycięzców czeka mnóstwo nagród książkowych, ufundowanych przez znane i lubiane wydawnictwa oraz księgarnie. Dla autorów najlepszych mikroreportaży przewidziana jest również nagroda dodatkowa!

Więcej o nagrodach na www.lekturyreportera.pl

W prowadzeniu serwisu Maćkowi pomagają: gdańszczanka (sic!) Małgorzata Michnowicz, Asen (również mój kolega z w24) i Krzysztof Stephan.