Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie Filia 2 gościć będzie Piotra Schmandta, autora pasjonującego kryminału pt. „Gdański depozyt”, którego akcja dzieje się w Wolnym Mieście Gdańsku.

Spotkanie poprowadzi Dagny Kurdwanowska. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników powieści kryminalnych i dawnego Gdańska.

„Gdański depozyt”
Wielkimi krokami zbliża się druga wojna światowa, a tymczasem w Gdańsku wykluwa się intryga z prawdziwym skarbem w tle. Zmysłowa maszynistka, dwulicowi kochankowie, zagadkowy pośrednik, poczciwi polscy urzędnicy odsłaniający drugą twarz, femme fatale o urodzie damy z Siedmiogrodu oraz wywiady kilku państw – wszyscy są uwikłani w tajemniczą sprawę gdańskiego depozytu. Kto okaże się w tej rywalizacji prawdziwym zwycięzcą??

Piotr Schmandt – z wykształcenia polonista i teolog. Jego hobby to czytanie i podróże samochodowe. Interesuje się także historią średniowiecza i XX wieku, historią zegarmistrzostwa, piłką nożną oraz polityką. Bibliofil zafascynowany przyrodą, zabytkami, a nade wszystko kuchnią krajów byłej monarchii austro-węgierskiej. Autor książek: „Koncha i perła”, „Pruska zagadka” oraz „Fotografia”.

Tytuł: „Gdański depozyt” w Sopocie
Lokalizacja: Miejska Biblioteka Publiczna Filia 2, ul. Kraszewskiego 26, Sopot
Godzina rozpoczęcia: 18:00
Data: 2012-02-24