Stowarzyszenie Parkrun Polska zaprasza na jubileuszowy bieg parkrun Gdynia z cyklu cosobotnich, darmowych biegów na 5 km.

Komunikat prasowy: 

Pobiegnijcie razem z nami

Sobotni bieg będzie świętem parkrun Gdynia – minął już rok od inauguracji wspólnego biegania. W planach jest urodzinowy tort, gości oraz dużą frekwencję. Parkrun Gdynia wystartował 15 października 2011 jako pierwsza lokalizacja parkrun w Polsce, a 140 na świecie. W styczniu br. nastąpiła inauguracja parkrun w Gdańsku, natomiast w wakacje parkrun zagościł w Łodzi i Poznaniu. Podobnie jak w przypadku początków parkrun w innych miejscach gdyńska inauguracja zgromadziła kilku biegaczy. Po roku jest nas ponad 400 zarejestrowanych w ramach gdyńskiego parkrun i nasze grono wciąż się powiększa. Wśród uczestników mamy reprezentantów aż 18 klubów i grup biegowych.

Parkrun przez cały rok

Jeżeli chodzi o statystyki podsumowujące rok istnienia parkrun Gdynia to do tej pory odbyło się 46 edycji parkrun Gdynia, w których łącznie uczestniczyło 1024 biegaczy. Jeżeli zsumujemy dystans jaki każdy indywidualnie pokonał w ramach parkrun Gdynia to jest to 5,120km, co w wymiarze czasowym daje 418 godzin, czyli ponad 17 dni.

Najszybszymi uczestnikami parkrun Gdynia są niepokonani do tej pory Jason Cherriman (Orpington Road Runners, Irlandia) oraz Magdalena Dias (WKS Flota Gdynia). W czerwcu 2012 oboje ustanowili rekordy parkrun Gdynia, które są jednocześnie obecnymi rekordami parkrun Polska. Jason pokonał dystans 5km na Gdyńskim Bulwarze w 16:08, natomiast Magda uzyskała wynik 19:23. W ramach gdyńskiej edycji parkun mamy trzech biegaczy, którzy uzyskali wyniki poniżej 17 minut; Jasona Cherrimana (16:08), Damiana Sławińskiego (16:49) oraz Piotra Zapolskiego (16:57). Przy tej okazji wspomnieć należy, iż w ramach parkrun Gdynia czasy poniżej 20 minut uzyskało do tej pory aż 28 uczestników.

Biegi organizowane przez biegaczy dla biegaczy

To jednak, co jest najbardziej cenne w parkrun Gdynia i co nie da się przedstawić w formie statystyk to satysfakcja uczestników, przyjazna atmosfera oraz wspólny udział w biegu. Nie byłoby parkrun Gdynia bez kluczowego elementu – wolontariuszy, którzy w każdą sobotę prowadzą biegi. To dla nich słowa szczególnego uznania za ich wkład w rozwój parkrun Gdynia.

Mamy nadzieję, że historia parkrun Gdynia będzie stawała się coraz bogatsza w wyniki oraz indywidualne rekordy. Wierzymy, że atmosfera, którą stworzyli uczestnicy parkrun Gdynia będzie przyciągała kolejnych uczestników i za rok będziemy świętowali urodziny w jeszcze większym gronie parkrunnerów.

Dla przypomnienia biegi z cyklu parkrun są bezpłatne i odbywają w każdą sobotę o godzinie 9.00 w Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Poznaniu na dystansie 5 km. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest zarejestrowanie się na stronie internetowej, wydrukowanie nadanego indywidualnego kodu kresowego i przyniesienie go ze sobą na bieg.

Tytuł: Jubileuszowy bieg parkrun Gdynia
Lokalizacja: Bulwar Nadmorski w Gdyni
Godzina rozpoczęcia: 9:00
Data rozpoczęcia: 2012-10-20