Lions Club Gedania Gdańsk sukcesem zakończyło kolejną inicjatywę przynosząca radość dzieciom z Zespołu Specjalnego Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 27 w Gdańsku Oliwie – nowa pracownia plastyczna wywołuje uśmiech na twarzach uczniów.

Lions Club Gedania GdańskLions Club Gedania Gdańsk rozpoczęło swoją działalność w maju 1995 roku. Od tego czasu nieustannie pomaga dzieciom z Zespołu Specjalnego Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Gdańsku Oliwie. Dzięki środkom pozyskanym podczas imprez charytatywnych oraz od firm i osób fizycznych, pomaga w codziennym funkcjonowaniu szkoły.

Dżentelmenów Lionsów poznałam trzy lata temu – od tego czasu z życzliwością i podziwem przyglądam się ich działaniom. Wiem, że zaopatrują potrzebujących w sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, pozwalający na poprawę sprawności podopiecznych. Dwa lata temu miałam okazję uczestniczyć w otwarciu magicznego Ogrodu Zmysłów, w połowie marca byłam świadkiem radości, jaką dżentelmeni sprawili dzieciom i nauczycielom, oddając do użytku pięknie wyremontowaną pracownie plastyczną.

Ogród Zmysłów

– Teraz z większą przyjemnością przychodzę do pracy – śmiała się nauczycielka Katarzyna Kaczmarek, patrząc na swoich podopiecznych twórczo pracujących w kolorowej sali.

Środki na remont pracowni, która jeszcze na początku roku wyglądała bardzo skromnie, pochodzą ze zbiórki przeprowadzonej podczas styczniowego koncertu charytatywnego w Państwowej Operze Bałtyckiej.

Lions Club Gedania Gdańsk

Pracownia plastyczna przed remontem

Prezes Lions Club Gedania Gdańsk Bogdan Donke i dyrektor szkoły Marzena Wysocka nie kryli zadowolenia z efektów pracy – kolorowa, pachnąca świeżością klasa, różnorakie materiały plastyczne – to wszystko musi robić wrażenie;)

Lions Club Gedania Gdańsk w Państwowej Operze Bałtyckiej