W Państwowej Operze Bałtyckiej odbył się koncert charytatywny zorganizowany przez Lions Club Gedania Gdańsk. To kolejna akcja na rzecz uczniów Zespołu Specjalnego Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 27 w Gdańsku-Oliwie.

Koncert prowadzony przez Alicję Dawidziuk rozpoczął się od występu zespołu Maćka Miecznikowskiego, uczestniczącego w programie „Bitwa na głosy”. Na scenie zaśpiewali: Tomasz Fopke, Timur Gawryś, Joanna Kozak, Weronika Korthals, Monika Markiewicz, Marcin Molendowski, Justyna Piepke, Piotr Starzecki, Dorota Theisebach i Karolina Żuk.

Najważniejsi tego wieczora byli uczniowie Zespołu Specjalnego Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 27 w Gdańsku-Oliwie. Ich skromna reprezentacja zasiadła w pierwszym rzędzie Opery Bałtyckiej, a tuż po powitaniu gości przez prezesa Lions Club Gedania Gdańsk – Tomasza Motyla i dyrektor szkoły Marzenę Wysocką, została zaproszona na scenę. Uczniowie wyróżnieni w konkursie literacko-informatycznym otrzymali z rąk Pawła Majewskiego upominki. Monika Cyrocka, Jakub Moszyński, Paulina Cybula, Justyna Ukleja, Agata Wiczling i Natalia Emmanouilidou nie kryli wzruszenia.

„Pomoc niesie uśmiech” – aby ta pomoc była możliwa, konieczne są fundusze. W ich zdobyciu pomogli artyści: Czesław Tumielewicz, Tadeusz Rzeczycki, Wojciech Górecki, Krystyna Szaucha i Michael Lensky Lenglard, którzy przeznaczyli swoje prace na licytację, sprawnie poprowadzoną przez Jerzego Boja.
Istotny wkład w powiększenie kwoty przeznaczonej dla uczniów szkoły zorganizowanie koncertu mieli jak zwykle sponsorzy: Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego S.A., POLWAR S.A., AMEX Sp. z o.o., GEO EKSPERT Sp. z o.o., MARITEX, VETRO Izabela Tymińska, Usługi Transportowe Dziedzic, Dobre Wina – Bożena Cholewińska, Hotele Polskie Sp. z o.o. Hotel Artus, Scandic Gdańsk, DIGITAL 1 i kwiaciarnia MILDEN.

Występ gwiazdy wieczoru, mezzosopranistki Alicji Węgorzewskiej-Whiskerd, urozmaiciła żywiołowa rozmowa z Jerzym Snakowskim – znawcą opery, musicalu i baletu oraz znakomitym konferansjerem. Doskonale wpisał się w wieczór również Bogdan Kierejsza – skrzypek, kompozytor i aranżer. Na fortepianie grała Dorota Skrla.

Kolejny koncert charytatywny przeszedł do historii, kolejne pieniądze pozwolą uczniom Zespołu Specjalnego Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 27 w Gdańsku-Oliwie uczyć się i pracować w bardziej przyjaznych warunkach. O tym, na co przeznaczone zostaną zebrane środki iBedeker.pl na pewno napisze. Latem 2011 Lions Club Gedania Gdańsk ufundował szkole Ogród Zmysłów.