Cezary Windorbski zakończył swoją misję jako prezes Fundacji Gdańskiej. Jego miejsce za sterem fundacji zajmie Mateusz Kusznierewicz.

IMG_7841 - wersja 2Komunikat Biura Prasowego UM w Gdańsku :

Przypomnijmy – Cezary Windorbski pełnił funkcję prezesa fundacji przez ostatnie cztery i pół roku. Koncentrował się przede wszystkim na projektach edukacyjnych, wydawniczych i  sportowych – m.in. na organizacji olimpiady wiedzy o Gdańsku, czy redakcji i wydaniu Encyklopedii Gdańskiej, której rozwinięciem jest Gedanopedia, czyli internetowa wersjaa kompendium wiedzy o naszym mieście.

– Można śmiało powiedzieć, że dzięki prezesowi Windorbskiemu fundacja wzniosła się na zupełnie nowy poziom działania. Dziękuję mu za pracę, którą – warto przypomnieć – wykonywał wyłącznie honorowo, nie pobierając za to żadnego wynagrodzenia – mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Były prezes zapowiada, że będzie nadal wspierał działania fundacji:

– Chcę zajmować się przede wszystkim Gedanopedią, a także wydawnictwem Oficyna Gdańska, które specjalizować się będzie w publikacjach na temat naszego miasta. Będziemy publikować nie tylko reprinty dawnych dzieł, ale też książki opisujące teraźniejszość. Mamy również zgodę Guntera Grasa by w ramach oficyny wydać wszystkie jego dotychczasowe dzieła. Oczywiście będziemy działać na rynku komercyjnym, ale wydawnictwo będzie przedsięwzięciem non profit – ewentualne zyski z danej publikacji będą w całości wykorzystywane na druk kolejnych – mówi Cezary Windorbski.

Inauguracją działalności Oficyny Gdańskiej ma być wydanie „Blaszanego Bębenka”, które planowane jest na przełom kwietnia i maja br.

Miejsce Cezarego Windorbskiego za sterami Fundacji Gdańskiej przejmie Mateusz Kusznierewicz. On również funkcję prezesa fundacji pełnić ma społecznie.

– Gdańsk od wieków przyciągał różne ciekawe i niezwykłe osobowości, dzięki którym miasto dynamicznie się rozwijało. Mateusz Kusznierewicz jest nowym mieszkańcem Gdańska. Ma więc z jednej strony bogate doświadczenie, z drugiej – świeże spojrzenie na wiele kwestii. Zakończył karierę sportową i daje się poznać jako menadżer – m.in. pomysłodawca Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej. Jego dotychczasowa praca w ramach programu to dobra rekomendacja. Liczę na to, że jako prezes fundacji nie tylko będzie kontynuował kurs wyznaczony przez Cezarego Windorbskiego, ale też wprowadzi nowe akcenty – podsumowuje prezydent Adamowicz.