Prezydent Miasta Sopotu oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie zapraszają na Biesiadę Literacką z Arturem Domosławskim. Spotkanie odbędzie się 22 maja 2010 (sobota) o godz. 17.00 w Urzędzie Miasta Sopotu.

Artur Domosławski – polski dziennikarz, publicysta „Gazety Wyborczej”. W 1993 ukończył studia na Wydziale Wiedzy o Teatrze PWST w Warszawie. Zajmuje się głównie tematyką Ameryki Łacińskiej, ruchu antyglobalistycznego, konfliktów społecznych oraz zagadnieniami religijnymi.

Jego książka Gorączka latynoamerykańska stanowi reporterski zapis z podróży po całej niemal Ameryce Południowej i Środkowej (m.in. Brazylia, Meksyk, Kuba, Argentyna, Peru, Chile), przeplatany historiami tych państw z dużym naciskiem na okres rewolucji komunistycznych i wojskowych zamachów stanu. Duża część dzieła poświęcona jest opisom reżimów w Chile, Argentynie i na Kubie oraz krytyce liberalno-rynkowych reform.

Otrzymał Nagrodę im. Beaty Pawlak za książkę pt. Ameryka zbuntowana, stanowiącą zbiór wywiadów z amerykańskimi intelektualistami lewicowymi. Książka Kapuściński non-fiction wzbudziła gorącą debatę w mediach nt. biografii Ryszarda Kapuścińskiego, jego związków z reżimem PRL oraz rzetelności jego reporterskich książek.

Publikacje

– Chrystus bez karabinu: o pontyfikacie Jana Pawła, Warszawa 1999

– Świat nie na sprzedaż: rozmowy o globalizacji i kontestacji, Warszawa 2002

– Gorączka latynoamerykańska, Warszawa 2004

– Ameryka zbuntowana. Siedemnaście dialogów o ciemnych stronach imperium wolności, Warszawa 2007

– Kapuściński non-fiction, Świat Książki, Warszawa 2010