13 sierpnia o godz. 11.00 na sopockiej plaży koło Grand Hotelu wystartuje austriacka strefa odpoczynku. Na turystów opalających się nad Bałtykiem będzie czekało mnóstwo atrakcji – wygodne leżaki, świetna muzyka i przede wszystkim wielki bar w całości wykonany z lodu. Przy lodowych stolikach, w lodowych szklankach, serwowana będzie austriacka woda mineralna.

Czy turyści w środku lata spodziewają się akcji promującej zimę? Organizator imprezy – austria.info – w nietypowy sposób chce zachęcić Polaków do zimowych wyjazdów na narty. Dzień pod hasłem Słońce, narty i śnieg=Austria rozpocznie się od dużej niespodzianki. Organizatorzy nie zdradzają wprawdzie szczegółów, ale od rana radzą wypatrywać wśród sopockich wydm najprawdziwszych narciarzy. „Celem imprezy nie jest promocja oferty któregoś z biur podróży, chodzi tu o promocję idei – jeśli na narty, to tylko do Austrii” – mówi Franca Kobenter, szefowa austriackiego biura informacji turystycznej austria.info.

Wszyscy, którzy w sobotę 13.08 zdecydują się odwiedzić austriacką strefę wypoczynku od specjalistów z austria.info dowiedzą się, gdzie najlepiej wybrać się na zimową wyprawę, które regiony przygotowały najlepszą ofertę dla początkujących narciarzy, a które nastawione są na zawodowców. Urlop w austriackich górach to nie tylko całodniowe zjazdy po świetnie przygotowanych trasach, ale też odpoczynek w alpejskim słońcu. Austria.info ma nadzieję, że gorące słońce nie będzie opuszczało plażowiczów również w Sopocie.

Oprócz orzeźwiającej źródlanej wody serwowanej w lodowych szklankach, wygodnych leżaków i odprężającej muzyki organizatorzy przygotowali również konkurs. Wszyscy, którzy odwiedzą austriacką strefę wypoczynku w Sopocie będą mieli szansę wygrać tygodniowy pobyt w luksusowym ośrodku narciarskim w Bad Gastein.

Termin: 13 sierpnia, godz. 11.00
Miejsce: Sopocka plaża na przeciwko Grand Hotelu

Więcej informacji na: www.austria.info

A rok temu gdańską plażę odwiedził Mikołaj:)

Mikołaj na plaży w Gdańsku