Projekt Trójmiejska gra online został skierowany do dzieci i młodzieży z regionu Trójmiasta. Zakładał przeprowadzenie cyklu warsztatów z uczniami trójmiejskich liceów oraz zorganizowanie gier miejskich na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu, dzięki którym dzieci poznały lepiej swoje najbliższe otoczenie. W czasie warsztatów powstał zarys scenariusza gry online o Trójmieście.

Gotową grę udostępniamy właśnie internautom na stronie gra3miejska.pl. Gra łączy w sobie elementy rozrywki i edukacji. Towarzysząc bohaterom – Franiowi, jego babci i porwanemu kotkowi Antkowi gracze mimochodem poznają Trójmiasto, oglądają galerie fotografii i poznają ciekawostki związane z historią i kulturą regionu.

W okolicach 54°26’N i 18°33’N leży nie jedno miasto, ale trzy. Polskie Trójmiasto. Oddycha wspólnymi płucami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Falom Bałtyku pozwala obmywać się od północy, a mieszkańcom – penetrować swoje terytorium za pomocą SKM-ki. Zabieramy Was w 3miejską podróż, dzięki której poczujecie klimat Gdańska, Gdyni i Sopotu i (mamy nadzieję) pomożecie odnaleźć ukochanego 3miejskiego kotka – Antka bez kulaska porwanego przez chciwe mewy

ZAGRAJ I POMÓŻ ODNALEŹĆ ANTKA, KOTKA BEZ KULASKA: gra3miejska.pl!

Prace nad grą możesz obserwować na blogu www.gra3miejska.blogspot.com

KONTAKT: [email protected],

Anna Owsiany 501 137 503, Kasia Sawko 698 64 36 64

Projekt jest realizowany w ramach programu Akademia Orange we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia z Gdańska