„Women voice and beat’ – projekt duetu Kasi Kadłubowskiej i Ayelet Ori Benity, łączy w sobie dwie odmienne kultury, tworząc subtelny i niepowtarzalny muzyczny dialog między współczesną i antyczną perkusją. Między dwoma rodzajami muzyki – intuitywną i zapisaną, między dwoma biegunami – wschodnim i zachodnim.

women voice

Benita zakorzeniona w społeczeństwie kultywującym stare obyczaje i obrządki oraz towarzyszące im pieśni i Kasia Kadłubowska kultywująca idee eksperymentu, awangardy i muzyki popularnej przedstawią własne kompozycję będące fuzją ich niecodziennego spotkania.

Ayelet Ori Benita jest etniczną perkusjonistką, która czerpie z muzyki – głównie pieśni – arabskiej, żydowskiej i antycznej, podtrzymując tradycję gry na jednym z najstarszych instrumentów – Bendirze. Specjalizuje się w łączeniu śpiewu i gry na bębnach, komponuje własne utwory przepełnione ponadczasową energią nawiązujące do cykli przyrody, kosmosu i ludzkiego życia.

Kasia Kadłubowska jest perkusistką silnie związaną ze sceną klasyczną, współczesną i eksperymentalną. Występuje jako solistka oraz w zespołach muzyki klasycznej, współczesnej, elektronicznej oraz popularnej. Jako inicjatorka projektu stawia przed sobą nowe wyzwanie: poszukiwanie własnych muzycznych korzeni oraz porzucenie awangardy na rzecz tradycji. Jej instrument to wibrafon – melodyczny instrument perkusyjny, który zaistniał dopiero w latach 50. XX wieku.

Projekt jest objęty mecenatem Soroptimist International

Kasa Teatru Atelier jest czynna każdego dnia w godzinach 10-20
tel. 513 179 238
fundacjateatruatelier@gmail.com
http://www.interticket.pl/