PGE Arena Gdańsk – stadion piłkarski w Gdańsku (dawniej zwany Baltic Arena) wszedł w ostatni etap budowy. Na wszystkich frontach odbywają się prace wykończeniowe, przy jednoczesnym układaniu płyt poliwęglanowych na dachu.

Stadion w Gdańsku

Pamiętnik Budowy Stadionu – 156. tydzień.

Teren przyszłej płyty boiska jest już niemal całkowicie uprzątnięty i pokryty grubą warstwa żwiru, zbliża się więc czas kładzenia instalacji drenażu murawy i systemu nawadniania.

W pobliżu siedziby spółki BIEG 2012, pojawiła się konstrukcja pod kasy biletowe, powiązane z systemem sprzedaży dostosowanej do założeń UEFA i ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Skybox, który do niedawna stanowił rozległą przestrzeń pod gołym niebem, optycznie szalenie się zmniejszył. Przykryty dachem i zastawiony materiałami budowlanymi przygotowanymi do konstrukcji ścianki, sprawia wrażenie ciasnego. Podobnie cały stadion, w znacznej części już przykryty dachem, wydaje się mniejszy, bardziej kameralny.

Wewnątrz stadionu w ruch poszły ogromne ilości kafli łazienkowych, którymi wykładane są ściany toalet, natomiast w sklepikach, wzdłuż promenady, montowane są potężne rolety.

A krzesełka? Tych nadal nie widać.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tiF706VqG50[/youtube]

Budowa stadionu tydzień po tygodniu