Gdańszczanie i turyści z niecierpliwością oczekują powrotu Neptuna na Długi Targ. Prawdopodobnie jeszcze przed świętami, po półrocznym pobycie w Pracowni Konserwacji Zabytków na ul. Miałki Szlak, odrestaurowany zabytek ponownie ozdobi serce miasta.

Piłkarski Neptun stanął na Długim Targu!

Spostrzegawczy gdańszczanie zapewne zauważyli, że zniknęła niebieska plandeka, przykrywająca ogrodzony teren fontanny. To jasny sygnał, że prace konserwatorskie dobiegają końca. W oczekiwaniu na oficjalną prezentację Neptuna w nowej odsłonie, w najbliższą niedzielę będziemy mieli okazję rzucić na niego okiem. Będzie to możliwe dzięki próbie kotwiczenia posągu z cokołem, bowiem w trakcie prac konserwatorskich niezbędną się stała przeróbka mocowania posągu z kamienną częścią fontanny.

Próba będzie miała miejsce właśnie w niedzielę, przed poniedziałkowym cementowaniem cokołu. Takiej okazji nie można opuścić. Zapraszam Państwa/ Was – iBedekerowiczów w niedzielę o godz. 11. Spotkajmy się u stóp Neptuna, przywitajmy go i zróbmy wspólne zdjęcie. Takiej okazji nie będzie przecież przez najbliższe 100 lat.

Wszystkich, którzy chcieliby odróżnić się od turystów i powiedzieć – TO MY – MIŁOŚNICY GDAŃSKA, zachęcam do zabrania ze sobą jakiegokolwiek FIOLETOWEGO elementu. Przywitajmy Neptuna na fioletowo:)

Demontaż Neptuna w Gdańsku – 20 września 2011 r.