W ostatni przed zimowymi feriami piątek, Instytut Kultury Miejskiej gościł młodych miłośników i miłośniczki Gdańska. Powodem ich spotkania był kolejny, semestralny finał, podczas którego zostali ogłoszeni zwycięzcy gry miejskiej.

Gdańskie MiniaturyPodsumowanie dotyczyło pierwszego semestru Gdańskich Miniatur, czyli edukacyjnej gry miejskiej, tym razem poświęconej kościołom Głównego Miasta, Starego Miasta oraz Starego Przedmieścia. Od września do stycznia odbyło się pięć spacerów, a wzięło w nich udział ponad 600 uczniów i uczennic z gdańskich szkół.

Podczas uroczystego finału, szefująca Gdańskim Miniaturom Anna Urbańczyk, podała prawidłowe odpowiedzi zagadek, które były do rozwiązania podczas kolejnych spacerów, a zwycięzcom zostały wręczone nagrody – wejściówki na spektakle, do kina, warsztaty, książki i inne kulturalne prezenty, ufundowane przez instytucje kultury: Teatr Wybrzeże, Operę Bałtycką, Teatr Miniatura, Fundację Wspólnota Gdańska, CSW Łaźnia, Towarzystwo Przyjaciół Gdańska, Kino Helios i Muzeum Narodowe w Gdańsku.

Spotkanie jak zwykle należało do udanych – cieszyli się uczestnicy i uczestniczki, opiekunowie grup i organizatorki, a świadomość, że miniaturowy finał zawsze oznacza początek przerwy w nauce – każdorazowo dodaje uroczystości specjalnego smaku:)

Zwycięzcami zimowego semestru 2014/2015 zostali:

Gimnazjum nr 16 w Gdańsku, Gimnazjum nr 19 w Gdańsku, Milenka Chuk, Szkoła Podstawowa nr 4 w Gdańsku, Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa, Szkoła Podstawowa nr 49 im Ks. Bronisława Komorowskiego w Gdańsku, Szkoła Podstawowa 65 im. Alfa Liczmańskiego w Gdańsku, Gimnazjum nr 33 w Gdańsku, VIII Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku, I Społeczna Szkoła Podstawowa Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Gdańsku, Gimnazjum nr 10 w Gdańsku.

Organizatorzy: Instytut Kultury Miejskiej, Miasto Gdańsk, iBedeker.pl
Patroni medialni: Historia.org, Histmag.org, Radio Gdańsk, Miasto Dzieci
Partnerzy: Teatr Wybrzeże, Opera Bałtycka, Teatr Miniatura, Fundacja Wspólnota Gdańska, CSW Łaźnia, Towarzystwo Przyjaciół Gdańska, Kino Helios, Muzeum Narodowe w Gdańsku.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękuję uczniom, uczennicom i opiekunom grup za sympatyczną współpracę w minionym semestrze i zapraszam do wspólnej zabawy już od marca:) – Ewa Kowalska (iBedeker)

Gdańskie Miniatury to projekt edukacyjny, który korzystając z formy gry terenowej, pozwala odkrywać uczniom i uczennicom, a także dorosłym zainteresowanym historią Gdańska, niezwykłe miejsca i postacie związane z naszym miastem. Przez pięć lat zabawa miała różne formy, od gry w poszczególnych dzielnicach Gdańska, przez cykle tematyczne (Gdańsk wielokulturowy, legendy gdańskie), po uczęszczanie trasami proponowanymi przez same dzieci i młodzież.

Działania Instytutu Kultury Miejskiej